Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLAIR WITCH 2: BOOK OF SHADOWS

BLAIR WITCH 2: BOOK OF SHADOWS

BLAIR WITCH 2: Księga cieni

Rok prod.:2000
Reżyser:Joe Berlinger
Kraj prod.:
Obsada:Kim Director, Jeffrey Donovan, Erica Leerhsen
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:5.82
Głosów:154
Inne oceny redakcji:
Skaldi - 8
GrzEGOrz - 7
bufik - 7
Mr Filth - 6
Flaco - 3
BartX - 3
Molly - 5
Ash J. Williams - 6
Skaraś - 8
M@rio - 7

- Hasła reklamowe: „Nie możesz iść do przodu zanim się nie cofniesz... wiedźma z blair doświadcza bardziej przerażająco niż wcześniej”, „kontynuacja terroru...”.

- Reżyser Joe Berlinger kazał głównym aktorom oglądac horrory z udziałem satanistycznych rytuałów oraz demonów, które władają ciałami, by lepiej przygotować się do roli

- Film ma wiele nawiązań do znanych horrorów np. szczekające psy ( Omen ), puszczanie kaset do tyłu ( The Exorcist ), oraz Obracanie się Erici wokół drzewa po jej zniknięciu, które jest nawiązniem do 'Evil Dead 2'

- Kiedy w domu wariatów Jeffrey siedzi przy stole, kamera kieruje się na niego, możemy zobaczyć zdjęcie Kyle'a Brody, jedynego dziecka które uszło masakrze dokonanej przez Rustina Parra.

- Podobnie jak w oryginale, imiona bohaterów brzmiały tak jak odtwórców ról

- W paru scenach występuje sowa, co w niektórych kulturach uznane jest jako oznaka śmierci

- Wytwórnia Artisan była niezadowolona z wersji filmu nakręconej przez Joe Berlingera, więc ucięła parę scen i dodała więcej klasycznych horrorowych elementów. Berlinger powiedział, że te zmiany popsuły ambitny ton filmu.

- W filmie pojawia się postać Rustinna Parr`a (zabójcy dzieci z Burkittsville). Podczas, gdy bohaterowie robią zakupy w miejscowym sklepie - Parr leży na podłodze i naprawia chłodziarkę. Jedyne słowa, jakie wypowiada (w odpowiedzi na starania Kim, próbującej dostać się do lodówki) brzmią: "I`m finished now". Dokładnie to samo miał powiedzieć wchodząc do sklepu po zabiciu siódemki dzieci (według relacji świadków wydarzeń w Burkittsville).

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD