Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ROCKY HORROR PICTURE SHOW

ROCKY HORROR PICTURE SHOW

Rocky Horror Picture Show

Rok prod.:1975
Reżyser:Jim Sharman
Kraj prod.:
Obsada:Tim Curry , Susan Sarandon , Barry Bostwick, Richard O'Brien, Patricia Quinn, Little Nell, Jonathan Adams, Peter Hinwood, Charles Gray, Meat Loaf
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6.86
Głosów:22
Inne oceny redakcji:
GrzEGOrz - 9
Molly - 8

- Hasła reklamowe: "25 lat absolutnej przyjemności", "Inne wydanie Szczęk", "Inne wydanie Rocky'ego", "On jest bohaterem - tak jest! Bohaterem!!", "Nie śnij o tym, bądź tym!", "Musicalowy sen spełnił się".

- W Australijskiej teatralnej wersji "Rocky Horror Pictures Show", w rolę Eddiego wcielił się Russsell Crowe.

- Meat Loaf miał za swoją rolę otrzymać 175.000 $ Jednak, udało mu się podwoić ta stawkę, tej samej nocy, podczas której występował, dzięki zakładowi.

- Pomysł na laboratorium dr. Franka, został zaczerpnięty z wystroju hotelowej łazienki w Amsterdamie.

- Kiedy po raz pierwszy na ekranie Meat Loaf zobaczył Tima Curry w jego ubraniu i charakteryzacji, wyszedł z kina. Przeszedł on przez Hollywood Blvd w niedozwolonym miejscu i dostał za to mandat.

- Patricia Quinn, chciała odejść z filmu gdy nie pozwolono jej zaśpiewać piosenki "Science Fiction Double Feature", zmieniła jednak zdanie gdy zobaczyła kostiumy.

- Taniec, który wykonywano podczas piosenki "Sword of Damokles", zainspirował Quentina Tarantino przy jego filmie "Pulp Fiction" podczas sceny tańca Johna Travolty i Umy Thurman,

- Reżyser nigdy nie mówił aktorce Patrici Quinn, co ma robić, więc była ona cały czas zaskakiwana i nie wiedziała, co ma się za chwile zdarzyć.

- Nikt z obsady nie wiedział, że Eddie jest pod stołem podczas sceny kolacji. Kiedy Tim Curry ściągną obrus, wszyscy byli zaszokowani.

- Richarda O'Brien musiał nosić na głowie wieszak na ubrania, aby jego włosy nabrały takiego kształtu, jaki widzimy pod koniec filmu. Sam aktor powiedział, że wyglądał jakby miał na głowie znak zapytania.

- Richarda O'Brien, zażartował sobie Patrioci Quinn, mówiąc, że rolę dostała tylko ze względu na swoje piersi. Spytał ją również, czy naprawdę myślała, że zagrała w tym filmie ze względu na swój talent, kiedy ona odpowiedziała 'tak', on powiedział o niej 'biedna mała osóbka'.

- Początkowo musical, który posłużył za podstawę filmowej adaptacji, nosił tytuł: „They Came from Dention High”, później: „The Rock Horror Show” , a w końcu „Rocky Horror Picture Show”.

- Sceniczna premiera musicalu odbyła się w czerwcu 1973 r. w małym, liczącym zaledwie 60 miejsc eksperymentalnym teatrze na Sloane Square w Chelsea, ale już rok później wystawiano go w King`s Road Theatre, gdzie jednorazowo mieściło się 500 widzów.

- Scenariusz filmu oparto o libretto musicalu, a w realizacji wzięła udział większość twórców wersji scenicznej.

- Zdjęcia do filmu kręcono w Bray Studios, w którym powstało wiele tanich horrorów wytwórni Hammer. Zdjęcia do filmu trwały 8 tygodni.

- Od roku 1976 do 1977 r. film przyniósł w USA zysk w wysokości 3 mln dolarów, a pod koniec lat siedemdziesiątych zarabiał 100 tys. dolarów tygodniowo.

- Najzagorzalsi fani filmu Sharmana zaczęli tworzyć kluby miłośników „Rocky Horror Picture Show”, do których wstęp mieli jednak tylko ci, którzy widzieli film co najmniej 20 razy.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO