Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:28 DAYS LATER

28 DAYS LATER

28 Dni Później

Rok prod.:2002
Reżyser:Danny Boyle
Kraj prod.:
Obsada:Cillian Murphy, Naomie Harris, Brendan Gleeson, Noah Huntley
Autor recenzji:
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:7.3
Głosów:187
Inne oceny redakcji:
Molly - 8
BartX - 9
Mr Filth - 8
Drachu - 8
Kinson - 7
Flaco - 7
GrzEGOrz - 7
Skaldi - 7
Sabbath - 7
Shadock - 8
mihaugal - 10
M@rio - 8

- Sceny opuszczonych ulic Londynu były kręcone wcześnie rano w weekend'y. Ekipa miała zawsze zaledwie kilka minut na nagranie fragmentu i zmuszona była prosić przechodniów, by nie chodzili po ulicy.

- Szpital w filmie był prawdziwy, więc na potrzeby filmu zarząd zwalniał cały personel na czas nagrania, lecz producenci musieli wypłacić wszystkim pracownikom pensję, którą otrzymaliby normalnie pracując

- Chirstopher Ecclestoen oraz inni aktorzy grający żołnierzy w filmie uczestniczyli w trzydniowym kursie prowadzonym przez prawdziwych żołnierzy, aby wiedzieli jak się zachowywać.

- Policja oraz zarząd miasta pomagali filmowcom oczyszczać ulice oraz drogi.

- Stephen King wykupił bilety na każdy seans tego filmu w Nowym Jorku.

- By nie irytować kierowców podczas blokowania ulic przez ekipę, reżyser Danny Boyle zatrudnił ładne dziewczyny, które prosiły by nie wjeżdżać na ulicę.

- Podczas wybuchu stacji paliw przyjechała na plan straż pożarna mimo, że wcześniej Danny Boyel wypełnił wszystkie papiery i uzyskał zezwolenia, które pozwoliły mu nakręcić scenę. Kilka godzin zajęło wyjaśnienie sprawy strażakom i policjantom.

- Scena pełna trupów w kościele była kręcona w prawdziwym kościele, którego wnętrze można zobaczyć z drogi. Po nagraniu jednego z ujęć zapomniano zabrać sztuczne zwłoki z wnętrza. Pewna fryzjerka podczas jazdy samochodem z miasteczka Downton zobaczyła ciała, spanikowała i przez nieostrożność rozwaliła swój wóz. Zadzwoniła potem na policję, która przerwała na jakiś czas kręcenie filmu.

- Podczas kręcenia scen w willi "The Wooden Spoon", ekipie tak bardzo spodobał się dom i okolica, że zostawili tam na pamiątkę sztuczne zwłoki, które właściciele willi trzymają do dzisiaj.

- W końcowej scenie pilot odrzutowca przelatującego nad bohaterami wzywa na helikopter na pomoc. Odrzutowiec należy do floty powietrznej Finlandii, a pilot wypowiada swój tekst po fińsku.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD