Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DARIO ARGENTO'S TRAUMA

DARIO ARGENTO'S TRAUMA

Dario Argento's Trauma

Rok prod.:1993
Reżyser:Dario Argento
Kraj prod.:
Obsada:Asia Argento, Christopher Rydell, Piper Laurie, Frederic Forrest
Autor recenzji:
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7
Głosów:21
Inne oceny redakcji:

- Jest to pierwszy amerykański film nakręcony przez Dario Argento.

- Dario Argento chciał użyć jak zwykle muzyki zespołu Goblin, z którymi pracował już wiele lat. Jednak amerykańscy producenci chcieli użyć trochę bardziej przyjaznej muzyki i dlatego użyto muzyki Pino Donaggio.

- Piper Laurie nie obejrzała filmu ani razu, gdyż usłyszała, że jest kiepski. Już podczas kręcenia filmu wraz z Frederic'em Forrest'em cały czas się z niego naśmiewali.

- Rolę Grace zapropowano Bridget Fond'ie.

- Scena początkowa miała ukazywać Tom Saviniego przypadkowo pozbawionego głowy, czego świadkiem byłby morderca. Miało to uaktywnić w nim/niej drzemiący uraz.

- Śmierć postaci Piper Laurie miała być o wiele brutalniejsza. Planowano żeby kabel przeciął jej głowę w pół. Tom Savini chciał również ukazać tą scenę od zewnątrz głowy aktorki.

- Postać grana przez Asie Argento inspirowano na jej siostrze Annie (córka Darii Nicoldi z poprzedniego małżeństwa ), która wcześniej cierpiała z powodu anorkesji. Anna zginęła podczas wypadku na skuterze niedługo po ukończeniu filmu, jednak pojawia się w filmie podczas scen końcowych tańcząc na balkonie.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO