Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LAND OF THE DEAD

LAND OF THE DEAD

Ziemia Żywych Trupów

Rok prod.:2005
Reżyser:George A. Romero
Kraj prod.:
Obsada:Simon Baker, John Leguizamo, Asia Argento, Dennis Hopper, Robert Joy, Eugene Clark
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6.53
Głosów:78
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 6
Skaraś - 7

- Hasła reklamowe: „Martwi odziedziczą Ziemię.”, „Legendarny filmowiec pokaże ci swoje ostateczne zombie arcydzieło”.

- George A. Romero był tak zachwycony Simonem Peggiem i Edgarem Wrightem z "Shaun of the Dead" (2004), że zaproponował im pojawienie się w "Land of the Dead" jako zombie, z którymi można robić sobie zdjęcia w barze. Pojawili się również w widocznym miejscu w artworku do wersji filmu directors cut.

- Zombie wpinające się po Dead Reckoning zagrał beznogi aktor.

- Jednym z roboczych tytułów filmu był "Dead Reckoning", ale został zmieniony, by uniknąć skojarzeń z filmem Humphreya Bogarta o tym samym tytule.

- Były rozpatrywane cztery tytułu zanim wybrano "Land of the Dead": "Dead City", "Dead Reckoning", "Twilight of the Dead", "Night of the Living Dead: Dead Reckoning".

- Susan Wloszczyna, reporterka USA Today poawia się jako jedna z zombie. Spędziła ponad 100 minut podczas charakteryzacji.

- Mniej ważne zombie otrzymywały 9 kanadyjskich dolarów za godzinę na planie, podczas, gdy główni zombie otrzymywali, aż 158 kanadyjskich dolarów.

- Jest to czwarty film Romero o zombie. Rozgrywa się po "Nocy Żywych Trupów" (1968) jednak nie jest ujęty w szczegółowe ramy czasowe. Poprzedni film jaki wyreżyserował to "Day of the Dead" (1985), który rozgrywa się w 19 lat przed "Land of the Dead".

- Częściowo oparty na oryginalnym, dużo dłuższym scenariuszu "Day of the Dead" (1985).

- Obraz zombiech wynurzających się z rzeki był hołdem dla filmu Herka Harveya "Carnival of Souls" (1962), w którym martwi wynurzali się z Great Salt Lake przed sceną tańca.

- Strzelba noszona przez Charliego to karabin M-1 broń użwaną podczas Drugiej Wojny Światowej. Jest znana ze swej świetnej celności (jak na karabin) i nienawidzona przez komandosów za swe skłonności do zacinania się.

- Nazwa wojskowego pojazdu z filmu to Dead Reckoning - nazwa jednego z pierwotnych tytułów.

- W filmie można usłyszeć głos jednego z lalkarzy podczas teatrzyku dla dzieci. Gos mówi: "Take that, you smelly zombie". Jest to głoś samego reżysera George'a A. Romero.

- Boyd Banks, aktor, który grał Tuckera w 2004 roku w remaku "Dawn of the Dead" grał tutaj "rzeźnika".

- Imię postać Johna Leguizamo "Cholo" jest pejoratywnym słowem używanym w języku hiszpańskim Ameryki Południowej na określenie Ekwadorczyków, Peruwian i Boliwijczyków, którzy mają silnie indiańskie korzenie.

- To był pierwszy film George`a Romero, którym uzyte zostały efekty cyfrowe.

- W filmie zagrała Asia Argento - córka znanego włoskiego reżysera horrorów - Dario Argento.

- Na ekranie pojawiła sie też córka samego George`a Romero - w roli żołnierza strzelającego do zombie podchodzącego do ogrodzenia.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD