Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LOST SKELETON OF CADAVRA

LOST SKELETON OF CADAVRA

Zaginiony Szkielet Cadavry

Rok prod.:2001
Reżyser:Larry Blamire
Kraj prod.:
Obsada:Fay Masterson Andrew Parks Susan McConnell Brian Howe Larry Blamire
Autor recenzji:
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.67
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

- Hasło reklamowe: „Nikt nie zniesie jego siły psychicznej!”.

- Film został nakręcony w 10 i pół dnia w okolicach Los Angeles.

- Sfilmowany w „Szkieletoramie”, hołdzie na horrorów lat 50tych.

- Został nakręcony kolorową kamerą, a potem obrobiony podczas post-produkcji, by zmienić obraz na czarno biały.

- Wszystkie błędy w ciągłości akcji i aktorstwie były celowe i są częścią gagów hołdującym filmom klasy B lat 50tych. Dla przykładu w scenie w domku kurtka Dr Fleminga znika pomiędzy ujęciami zaraz po tym jak przybywa strażnik Brad.

- Większość osób w filmie była doświadczonymi aktorami i miała sporo filmów na swoim koncie musieli pracować ciężko, by uzyskać klimat filmów z przed 50 lat.

- Większość rekwizytów zostało nabytych na eBayu. Inne były zrobione domowym sposobem z tekturowych rurek po papierze toaletowym, świeczników i zabawkowych pistoletów. Spora część rekwizytów została znaleziona w domku, w którym była kręcona spora część filmu.

- Hołd dla klasycznych horrorów i filmów science-fiction odnosi się również do postera, który to przypomina plakaty takich dzieł jak „Dzień, w Którym Zatrzymała się Ziemia”, „Zakazana Planeta”, „Przeznaczenie Księżyc”, „Dom na Nawiedzonym Wzgórzu”, „Kobieta Kot z Księżyca” i „Ziemia kontra Latające Spodki”.

- Większość filmu została nakręcona w Kanionie Bronson, który został użyty jako plan zdjęciowy dla wielu filmów, do których ‘Cadavra’ się odwołuje (pozwolenie na kręcenie tam było najkosztowniejszym pojedynczym wydatkiem dla autorów filmu). Pośród filmów science-fiction i horrorów, które zostały również nakręcone w Kanionie Bronsona to: „Attack of Crab Monster”, „Invasion of the Body Snatchers”, Earth vs. The Spider”, “It Conquered the World”, “The Brain from Planet Arous”, “King Dinosaur”, “Invisible Invaders”, “Night of the Blood Beast”, “The Return of Dracula”, “Robot Monster”, “Teenage Caveman” i “Teenagers from Outer Space”. Kanion uzyskał sławę dzięki serialowi telewizyjnemu o Batmanie z lat 60tych, gdyż to właśnie w nim znajdowało się wyjście z Jaskini Batmana (które zostało również użyte w ‘Cadavrze’).

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO