Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:1408

1408

1408

Rok prod.:2007
Reżyser:Mikael Hafstrom
Kraj prod.:
Obsada:John Cusack, Samuel L. Jackson, Mary McCormack, Tony Shalhoub, Alexandra Silber, Paul Birchard, Margot Leicester,
Autor recenzji:
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:7.43
Głosów:76
Inne oceny redakcji:
Skaraś - 8
Krzysztof Gonerski - 8

- Hasła reklamowe: „Hotel Dolphin zaprasza cię byś został w jednym ze jego uderzająco pięknych pokoi. Oprócz jednego.”, „Oparty na przerażającej historii Stephena Kinga”, „Nikt tam nie wytrwa więcej niż godzinę.”, „Ciesz się pobytem.”, „Nie zostawaj w 1408.”, „Jedyne demony w 1408 są z tobą.”, „Klasyczny dreszczowiec, na którego czekaliśmy!”.

- Zdjęcia do filmu nakręcono w Londynie w Anglii i w Los Angeles w USA.

- Kate Walsh miała początkowo zagrać w filmie postać, żony głównego bohatera, Lilly Enslin. Ze względu jednak na zobowiązania w telewizyjnym show „Grey's Anatomy” musiała zrezygnować z filmu. Zastąpiła ją Mary McCormack.

- Scena z "krwawiącymi ścianami" jest nawiązaniem do filmu „Amityville Horror” z 1979 roku.

- Grady to nazwisko jednej z pierwszych ofiar "pokoju". Grady to także nazwisko jednego z bohaterów „Lśnienia” - innej historii Stephena Kinga, której akcja również ma miejsce w hotelu.

- Inspiracją dla Stephena Kinga był zbiór prawdziwych historii, dotyczących śledztwa, jakie pewien parapsycholog - Christopher Chacon - przeprowadził w nawiedzonym pokoju słynnego, kalifornijskiego "Hotel del Coronado".

- W filmie jest wiele nawiązań do liczby "13". Kiedy dodamy do siebie wszystkie cyfry liczby 1408 otrzymamy 13. Pokój jest na czternastym piętrze, ale w hotelu nie ma pietra trzynastego wiec praktycznie znajduje się on na 13-stym. Kod do pokoju to "6214". Kiedy dodamy wszystkie cyfry tej liczby również otrzymamy 13. Pierwsza śmierć miała miejsce w 1912 roku. Po dodaniu cyfr znowu otrzymujemy 13.

- Studio "Dimension Films" zakupiła prawa do zekranizowania krótkiej historii "1408" Stephena Kinga już w listopadzie 2003 roku

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD