Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SIGNS

SIGNS

Znaki

Rok prod.:2002
Reżyser:M.Night Shyamalan
Kraj prod.:
Obsada:Mel Gibson, Joaquin Phoenix, Rory Culkin, Jose L. Rodriguez, Kevin Pires, Abigail Breslin, Patricia Kalember,
Autor recenzji:
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:5.23
Głosów:22
Inne oceny redakcji:
Adach - 4

- Hasła reklamowe: "Znaki życia", "Wiadomość. Ostrzeżenie. Znak... ich przybycia.", "Pierwszego znaku nie możesz wyjaśnić. Drugi znak ignorujesz. W trzeci znam nie uwierzysz.", "To się dzieje", "Nie oglądaj samemu.", "Uwierz".

- Joaquin Phoenix został zastąpiony Markiem Ruffalo. Joaquin musiał zrezygnować, gdyż wykryto u niego guza mózgu. Później okazało się, że nie jest złośliwy.

- Film został nakręcony w Newtown. Scena w „2 Aldo’s” Pizzeria” to tak naprawdę rodzinna pizzeria „Mom’s Bake at Home Pizza”.

- Kręcony był na terenie należącym do szkoły rolniczej Delawere Valley Collage, gdzie rosły już dwa pola kukurydzy.

- Producenci użyli nowego systemu nawadniającego, by kukurydza rosła szybciej. Delawere Valley College był bardzo wdzięczny za to.

- Mel Gibson nie wiedział, że reżyser także gra w filmie, aż do dnia kręcenia wspólnej sceny.

- M. Night Shyalaman nalegał by na plakacie do filmu nie było twarzy Mela Gibsona, by nie kojarzył się z Szóstym Zmysłem, który jest zupełnie różnym filmem.

- Graham Hess początkowo miał być starszą postacią. Paul Newman jednak odrzucił tą rolę, tak samo jak Clint Eastwood.

- Kompozytor James Newton Howard został poproszony, by skomponował główny motyw muzyczny odnoszący się do klasycznych filmów takich jak „Close Encounters of the Third Kind” (1977) i „Psycho” (1960). Muzyka początkowa jest bardzo podobna i do Psychozy i motywy z „Twilight Zone”.

- W części „Brazylijskiej Taśmy” kobieta mówi, że video zostało nakręcone w Passo Fundo, co oznacza „Głęboki Krok”, a słowa nieustannie wymawiane przez chłopca to „On jest za garażem”.

- Krótko po włożeniu płyty DVD z filmem, chwilę po ukazaniu się logo Touchstone pojawia się ciemny, nieostry czarno biały obrazek na bardzo krótką chwilę. Jest to scena, gdzie Merrill, Morgan i Bo siedzą na kanapie z aluminiowymi czapkami na głowach.

- Mel Gibson był na planie podpisywany jako Lem Nosbig, by żadni przypadkowi ludzie nie wiedzieli, kiedy aktor występuje.

- Kiedy rodzina Hessów chowa się w piwnicy Graham mówi, że kiedyś była używana jako składzik na węgiel. W filmie H. G. Wellsa „The War of the Worlds”, główny bohater chowa się przed obcymi w składziku na węgiel.

- Początkowo zwrócono się do Johnnego Deppa, by występował w głównej roli.

- Kiedy Joaquin Phoenix patrzy się na plakat przy wojskowym biurze spogląda na plakat własnego filmy „Buffalo Soldiers” (2001).

- Kręgi na zbożu były prawdziwe, gdyż Shyalaman nie lubi używać technik komputerowych.

- „Brazylijskie Nagranie” zostało nakręcone domową kamerą przez Shyalamana.

- Reżyser inspirował się „Ptakami” (1963), „Nocą Żywych Trupów” (19698) i „Inwazją porywaczy ciał” (1956).

- Scena, w której M. Night Shyalaman mówi Hessowi o śmierci swej żony była kręcona w dzień po prawdziwej śmierci jednego członka rodziny reżysera.

- Początkowo scenariusz przewidywał, że obcy będą posiadać zdolność kamuflażu taką jak obcy w Predatorze (1987). Jednak, kiedy Shyalaman zobaczył wersję testową kosmitów uznał, że jest zbyt efektowna.

- Początkowo obcy mieli mieć kobiecą budowę i kobiece ruchy. Jednak zdecydowano, że taki zabieg nie będzie miał dość groźnego efektu i zdecydowano się na „męskie” kreatury.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO