Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SCARY MOVIE

SCARY MOVIE

Straszny film

Rok prod.:2000
Reżyser:Keenen Ivory Wayans
Kraj prod.:
Obsada:Carmen Electra, Regina Hall, Frank B. Moore, Anna Faris,, Shannon Elizabeth,
Autor recenzji:
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.11
Głosów:27
Inne oceny redakcji:

- Hasła reklamowe: „Zabójcza komedia”, „Nie ma litości. Nie ma hańby. Nie ma sequela.”, „Słuchaj zasad..., albo zgiń ze śmiechu”, „Cholernie śmieszne.”.

- W scenie, w której Cindy i Bobby zamierzają się kochać w oknie pojawia się James Van Der Beek.

- Reżyserzy od castingu Mary Vernieu i Anne McCarthy opuścili ekipę filmową po długim okresie pracy z powodu niezgodności z reżyserem. Trzecim reżyserem od castingów została Christine Sheaks. Sheaks miała nie wiele do roboty, gdyż więkdoszć obsady została wybrana przez Vernieu i McCarthy’ego.

- Straszny film był roboczym tytułem Dla „Krzyku”.

- Kamerzysta grany przez Dana Joffre nazywa się Kenny. Nie jest to tylko odniesienie do „Krzyku”, gdzie kamerzysta (W. Earl Brown) ma takie samo imię, ale jest także drugim imieniem Francisa Kenny’ego – operatora kamery Strasznego Filmu.

- Wydany przez to sami studio (Dimension Films), co „Krzyk”.

- W jednej z pierwszych scen w sypialni Cindy mówi ona: „Woldu you like to have a litle bump-bump?”. Ten tekst był napisany początkowo dla „Krzyku”, ale został później zastąpiony tekstem: „Would you like to have a little raw footage?”.

- Postać Anny Farris Cindy Campbel jest odniesieniem do Neve Cambell, gwiazdy trylogii „Krzyk”.

- Shannon Elizabeth, która gra Buffy jest oparta na postaci Sary Michelle Gellar z „I Know What You did Last Summer” (a także, na „Buffy Vampire Slayer”).

-Gdy Ray napada na Bobbiego, Ray krzyczy: „Oglądanie telewizji nie powoduje, że ludzie stają się agresywni, usówanie programów sprawia, że ludzie stają się agresywni! „Bracia Wayans” to dobry program!” Jest to odniesienie do „The Wayans Brothers” (1995), w którym Shawn Wayans i Marlon Wayans występowali.

- W menu w szkolnej stołówce jest napisane „To Samo Stare Gówno” .

- Nazwa liceum to „B. A. Corpse High School”.

- Po napisach końcowych można zobaczyć dodatkowe sceny.

- Kiedy Ray i Mandy siedzą w kinie na ułamek sekundy pojawia się na ekranie czerwona plansza. Gołym okiem można zauważyć, że jest na niej napisane „I – IMMATURE”. Ale jeżeli naciśniesz pauzę i się przyjrzysz ujrzysz napis pod „IMMATURE”: „Myśleliśmy, że będzie zabawne, jeżeli wstawimy to tutaj. Pocałujcie nas w dupy i wyłączcie tą pauzę”.

- Rola Brendy była proponowana Aaliyah, ale odrzuciła propozycję.

- Rola Miss Mandy była proponowana Jennifer Coolidge, ale odrzuciła propozycję.

- Imię pierwszej ofiary w filmie to Drew. Jest to odniesienie do „Krzyku”, gdzie druga ofiara była grana przez Drew Barrymore.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO