Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEATH BECOMES HER

DEATH BECOMES HER

Ze śmiercią jej do twarzy

Rok prod.:1992
Reżyser:Robert Zameckis
Kraj prod.:
Obsada:Meryl Streep, Goldie Hawn, Bruce Willis, Isabella Rossellini, Ian Ogilvy, Adam Storke
Autor recenzji:
Ocena autora:10
Ocena użytkowników:6.39
Głosów:23
Inne oceny redakcji:
Adach - 6

- Hasła reklamowe: „Twoja podstawowa czarna komedia.”, „W jednej, małej butelce... Fontanna Młodości. Sekret wiecznego życia. Moc starożytnego napoju. Czasami działa... Czasami nie.”.

- Data podczas, której Helen wypija truciznę (26 października 1985 roku) jest „obecną” datą w „Powrocie do Przyszłości”, który także wyreżyserował Robert Zemeckis.

- Podczas kręcenia sceny, w której Helen siedzi na rękojeści łopaty, nie usiadła w taki sposób jaki od niej oczekiwano, więc ekipa od efektów specjalnych musiała morphować zdjęcie tak, by wyglądało jakby rączka łopaty wystawała z jej piersi.

- Meryl Streep przypadkowo zadrasnęła łopatą policzek Goldie Hawn podczas sceny walki.

- Według reżysera Roberta Zemeckisa zdjęcia z kliniki psychiatrycznej, gdzie Helen została przyprowadzona wygląda jak ta z „Lotu na kukułczym gniazdem” (1975).

- Cathrin Bell była dublerką Isabelli Rossellini w scenach rozbieranych.

- Został zbudowany pneumatyczny stanik, by uzyskać efekt podnoszenia się biustu Meryl Streep, ale efekt ten nie wyglądał zbyt realistycznie. W końcu garderobiany Meryl musiał stanąć za nią, poza obiektywem kamery i podnosić własnoręcznie biust na odpowiednią pozycję.

- W scenie spiskowania przeciwko Madeline było krótkie ujęcie folderu z napisem „sprawa zamknięta” na biurku. Również na biurku znajdował się słój oznaczony jako „nienormalny”, co jest hołdem dla oryginalnego „Frankensteina”.

- Bruce Willis przejął rolę Ernesta, którą początkowo miał grać Kevin Kline.

- Imiona trojga głównych bohaterów powstały na bazie gry słów. Madeline, Ernest i Helen można skrócić do “Madder ‘n’ Hell”.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO