Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MESSENGERS, THE

MESSENGERS, THE

Posłańcy

Rok prod.:2007
Reżyser:Danny/Oxide Pang
Kraj prod.:
Obsada:Kristen Stewart , Dylan McDermott , Penelope Ann Miller , John Corbett , Evan Turner , Theodore Turner ,
Autor recenzji:
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:5.29
Głosów:14
Inne oceny redakcji:
Skaraś - 4

- Hasło reklamowe: „Są dowody na to, że dzieci są silnie podatne na zjawiska paranormalne. Widzą to, czego dorośli zobaczyć nie mogą. Wierzą w to, co dorośli odrzucają. I próbują nas ostrzec.”.

- Zdjęcia do filmu powstały w Indian Head i miasteczku Regina w prowincji Saskatchewan (Kanada).

- Postać nieżyjącego chłopca grana jest przez dziewczynkę.

- Stado kruków, które wystąpiło w filmie należy do czeskiej treserki Oty Bares. Jej ptaki pojawiały się już w takich filmach jak „Czarna Dalia” i „Wzgórze Nadziei”.

- Zgodnie z koncepcją reżysera, dom Salomonów miało otaczać olbrzymie pole słoneczników. Znalezienie takiego pleneru nie było łatwe, zatem scenograf, Alicia Keywan, zdecydowała że trzeba go stworzyć. Na polach otaczających dom ekipa filmowa zasadziła… 65 000 słoneczników.

- Scenograf, Alicia Keywan zaprojektowała dom Salomonów w różnych odcieniach zieleni. W chińskiej mitologii moc duchów określają bowiem kolory, a najwyżej w tej hierarchii stoi kolor zielony. Stąd dominacja tej barwy.

- Bracia Pang stosują niezwykłą metodę pracy przy filmie. Ponieważ obaj są jednocześnie reżyserami i montażystami, gdy poranną scenę reżyserował Danny Pang, po południu, kolejną scenę kręcił Oxide Chun Pang. Kiedy jeden z braci reżyserował, drugi zwykle montował materiały nakręcone dnia poprzedniego.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO