Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:30 DAYS OF NIGHT

30 DAYS OF NIGHT

30 Dni Nocy

Rok prod.:2007
Reżyser:David Slade
Kraj prod.:
Obsada:Josh Hartnett, Melissa George, Danny Huston, Ben Foster, Mark Boone Jr,
Autor recenzji:
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6.66
Głosów:29
Inne oceny redakcji:
Adach - 7
Skaraś - 8
M@rio - 8

- Kręcono go 70 dni.

- Według Davida Slade’a we wczesnych etapach powstawania scenariusza rozpatrywano opcję, by film wyreżyserował Sam Raimi, potem by był producentem.

- W kryjówce na strychu wisi zdjęcie Steve’a Nilesa, który stworzył komiks „30 Days of Night”.

- Barrow faktycznie leży 201 mil od rurociągu alaskańskiego. Nie płynie w nim ropa, a gaz.

- W Barrow słońce zachodzi na 67 dni, a nie 30, ale i tak pomiędzy 4 rano, a 12 jest całkiem widno.

- W pierwszej scenie, gdy Eben wchodzi do biura szeryfa i zdejmuje kapelusz jego włosy sterczą, chwilę później są ułożone, by w kolejnej scenie znowu sterczeć.

- Na Alasce nie występuje pozycja szeryfa. Wszystkie służby porządkowe prowadzone są przez policję.

- W filmie wszyscy się spieszą, by wylecieć z miasta przed zapadnięciem zmroku, kiedy to lotnisko jest zamykane na 30 dni. Loty do Barrow czasami są odwoływane przez burze, ale nigdy na 30 dni. Do Barrow loty odbywają się co najmniej raz dziennie przez cały rok.

- Znak przy wjeździe do Barrow pokazuje 700 mieszkańców. W rzeczywistości w tym mieście mieszka ponad 4400 ludzi.

- W barze Lucy mówi nieznajomemu, że nie wolno spożywać alkoholu w okresie 30 dniowego mroku. W rzeczywistości w Barrow jedynie sprzedaż alkoholu jest nielegalna. Import i spożywanie są dozwolone.

- Niemożliwe jest wystąpienie jednego, normalnego dnia z pełnym światłem, a następnego w całkowitej ciemności. Zmiana następuje stopniowo, a nie jak to pokazali w filmie.

- Grupa wybiera dom na swą kryjówkę, gdyż był zabity deskami i opuszczony. Grupa ostrożnie zdjęła deski przybite do drzwi, a następnie umieściła je na początkowych miejscach. Później, gdy stary człowiek uciekł przez okno w łazience, dwóch mężczyzn pobiegło za nim przez drzwi, które powinny być zabite.

- Gdy Eben wraca z elektrowni jeden z mieszkańców pyta: „Co się tam stało? Słyszałem wystrzał.”. Eben w tamtych scenach w ogóle nie strzelał.

- Podczas zamieci, gdy grupa przemieszcza się ze strychu do sklepu wiatr mocno wieje, ale przewody linii wysokiego napięcia się nie poruszają, a nie są zamarznięte.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD