Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEVIL'S REJECTS, THE

DEVIL'S REJECTS, THE

Bękarty Diabła

Rok prod.:2005
Reżyser:Rob Zombie
Kraj prod.:
Obsada:Sid Haig, Bill Moseley, Sheri Moon Zombie, William Forsythe, Ken Foree, Leslie Easterbrook, Geoffrey Lewis, Priscilla Barnes
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.09
Głosów:54
Inne oceny redakcji:
Skaraś - 9

- Hasła reklamowe: „Opowieść o morderstwie, chaosie i zemście”, „Śmierć kroczy obok. Piekło czeka z przodu.”, „Nowy film Roba Zombiego.”, „Tego lata idź do piekła...”, „Idź do piekła!”.

- w jednej ze scen w telewizorze można dostrzec Bela Lugosi ciągnącego za dźwignię. Jest to scena z filmu Eda Wooda „Bride of the Monster” (1955).

- W filmie pojawia się ponad 100 scen wykonanych cyfrowo, w większości są to sceny gore. Sceny zawierające przedmioty mające kontakt ze skórą (jak podrzynanie gardła, ludzi postrzelonych w głowę lub kark, bądź dźganie nożem) zostały stworzone cyfrowo. Sceny, w których obiekty nie miały kontaktu ze skórą (jak postrzały w miejsca przykryte ubraniem) zostały stworzone tradycyjnie. Rob Zombie chciał wszystkie efekty wykonać techniką dostępna w latach 70tych, ale ograniczenia czasowe nie pozwoliły na to.

- Film początkowo zawierał sceny z dr Satanem. W wywiadzie Rob Zombie powiedział, że wyciął te sceny ponieważ pojawienie się w tym filmie dr Satana byłoby jak pojawienie się Chewbacci i w Bonnie i Clayde. Jednak wyjaśnił, że sceny z dr Satanem będą dostępne na DVD.

- Family Media Guide podaje, że w filmie słowo ‘fuck’ pojawia się 224 razy. Inne źródła podają, że pojawiło się 470 lub 540 razy.

- W filmie wystąpiło sporo aktorów drugoplanowych, którzy nie przez przypadek zostali wybrani przez Roba Zombiego. Są to w większości aktorzy, którzy w swym dorobku mieli sporo dobrych filmów, głównie horrorów. Są to np. Dany Trejo (Rondo), który grał barmana w From Dusk Till Down (1996), Michael Berryman (Clevon), grający w Hill Have Eyes (1977), czy też Duane Whitaker (Dr Brankhead), który wystąpił w Texas Chainsaw Massacre 3 (1990).

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD