Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CANNIBAL FEROX

CANNIBAL FEROX

Niech Umierają Powoli

Rok prod.:1981
Reżyser:Umberto Lenzi
Kraj prod.:
Obsada:Giovanni Lombardo Radice, Lorraine De Selle, Danilo Mattei
Autor recenzji:
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.28
Głosów:57
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 8
Drachu - 6
bufik - 4
Molly - 7
Lohikaarme - 5

- Hasła reklamowe: "Zgwałcili i zabili jego siostrę. Teraz jego kolej, by umierali powoli", "Muszą zapłacić za swe zbrodnie krwią i bólem. Za to, co zrobili spraw, by umierali powoli", "Byli zimnymi, sadystycznymi mordercami, którzy myśleli, że ukryją się przed sprawiedliwością. Lecz teraz muszą stawić czoła twardym prawom dżungli...", "Najbrutalniejszy film w historii!", "Zakazany w 31 krajach".

- Reklama filmu wciąż głosi, że jest zakazany w 31 krajach, mimo, że część z nich zdjęła już zakaz.

- Giovanni Lombardo Radice użył scenicznego nazwiska John Morghen, by publika myślała, że film jest bardziej Amerykański niż "mało znany, zagraniczny".

- Umberto Lenzi użył tej samej muzyki, co we wcześniejszym "Mangiati vivi!" (1980).

- Australijski tytuł "Kobieta z Głębokiej Rzeki" został stworzony, by zarobić więcej pieniędzy. Poprzedni film Lenziego "Pase del Sesso Selvaggio" (1972) był w Australii znany jako "Mężczyzna z Głębokiej Rzeki".

- Tak jak w "Cannibal Holocaust" (1980) Ferox zawierta kilka scen zabijania zwierząt. Giovanni Lombardo Radice nie chciał się na to zgodzić. Reżyser Umberto Lenzi starał się przekonać Radice'a, by je zabijać mówiąc mu: "De Niro (Robert De Niro), by to zrobił" na, co Radice odparł: "De Niro skopał, by ci dupę".

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO