Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:INVASION, THE

INVASION, THE

Inwazja

Rok prod.:2007
Reżyser:Oliver Hirschbiegel
Kraj prod.:
Obsada:Nicole Kidman, Daniel Craig, Jeremy Northam, Jacskon Bond,
Autor recenzji:
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6
Głosów:12
Inne oceny redakcji:

- Film nakręcono w amerykańskich miastach Baltimore (stan Maryland), Los Angeles (stan Kalifornia) oraz w Waszyngtonie.

- Podczas zdjęć w Baltimore, Daniel Craig otrzymał telefon z informacją, że otrzymał rolę Jamesa Bonda. Musiał przerwać na krótki czas zdjęcia, by polecieć do Londynu na konferencję prasową filmu Casino Royale (2006).

- Podczas kręcenia zdjęć w chilijskiej ambasadzie w Waszyngtonie, Nicole Kidman i Daniel Craig mieli podjechać samochodem pod wejście, zatrzymać samochód i pozwolić parkingowemu go zaparkować. Kidman zapomniała zaparkować samochód odpowiednio i kiedy wyśiadła z samochodu ten zaczął się staczać z górki. Na szczęście Craig zachował zimną krew - przeskoczył na fotel kierowcy i zatrzymał samochód zanim doszło do nieszczęścia. Ta sytuacja miała miejsce podczas bardzo ulewnego deszczu.

- Pierwotna wersja filmu była gotowa już na początku 2006 roku. Jednak zdjęcia reżyserowane przez Olivera Hirschbiegela nie spodobały się szefom studia i dlatego w 2007 roku musiano dokręcić sporo zdjęć. Zatrudniono Andy'ego i Larry'ego Wachowskich, aby poprawili scenariusz oraz Jamesa McTeigue'a, który miał dokręcić nowe sceny.

- Podczas zdjęć do filmu Nicole Kidman miała wypadek samochodowy. Została przewieziona do szpitala, lecz następnego dnia była już w stanie wrócić na plan.