Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MIRRORS

MIRRORS

Lustra

Rok prod.:2007
Reżyser:Alexandre Aja
Kraj prod.:
Obsada: Kiefer Sutherland, Paula Patton, Julian Glover, Jason Flemyng, John Shrapnel, Mary Beth Peil, Amy Smart.
Autor recenzji:
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.88
Głosów:17
Inne oceny redakcji:

- Zdjęcia realizowano w Bukareszcie w Rumunii, w studiu Castel Film Studios w Bukareszcie oraz w Nowym Jorku i Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

- Najważniejszą lokalizacje, dom towarowy Mayflower zagrał nie ukończony budynek Akademii Nauk w Bukareszcie, którego utworzenie zlecił Nicolae Ceauescu.

- Na potrzeby filmu scenografowie wpierw urządzili w wnętrzach budynku dom towarowy, co zajęło im dwanaście tygodni, a następnie całość została spalona.

- By nakręcić sceny, w których dom Carsonów zalewa woda (tworząc powierzchnię do odbić) ekipa Josepha Nemca III (m.in. "Wzgórza mają oczy”) postawiła budynek na zbiorniku z wodą, a także dwuwarstwowe ściany i podłogi (używając włókna szklanego), które można było dowolnie napełniać wodą lub ją z nich odsączać. (Nemec wybrał ciemne podłogi, żeby wyraźniej było widać w nich odbicia.)

- Zbudowano też specjalny fragment podłogi, żeby nakręcić scenę, w której młody Michael Carson obserwuje swoje odbicie, po czym znika w pokrywającej posadzkę wodzie.

- Jedna z najciekawszych scen – kiedy odbicie Angeli zmusza ją do wyrwania sobie szczęki – powstała przy udziale charakteryzatorów, Mike’a McCarty’ego i Jaremy’ego Aiello z K&B Effects ("24 godziny" )

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD