Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:EDEN LAKE

EDEN LAKE

Eden Lake

Rok prod.:2008
Reżyser:James Watkins
Kraj prod.:
Obsada:Kelly Reilly, Michael Fassbender, Tara Ellis, Jack O'Connell, Finn Atkins, Jumayn Hunter
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.95
Głosów:21
Inne oceny redakcji:

- Zdjęcia do „Eden Lake” rozpoczęły się 29-ego lipca i zakończyły 10-ego września 2007 roku.

- Operator filmu, Christopher Ross przed przystąpieniem do zdjęć obejrzał horror Alexandre’a Aji „Blady strach” („Haute Tension”), inspirując się posepnym ralizmem i nastrojem nieustannego zagrożenia obecnym we francuskim filmie.

- Lokacje, w których realizowano zdjęcia do „Eden Lake” już wcześniej „zagrały” w innych produkcjach. Jezioro położone w Frensham Ponds, sfilmowane zostało w 1981 r. w filmie „Czerwoni” („Reds”) w reżyserii Warrena Beatty. Okolice Black Park to miejsce, bez którego nie obywał się prawie żaden dreszczowiec z lat 60. z wytwórni Hammer Horror. I wreszcie Burnham Beeches, gdzie Kevin Costner kręcił swojego “Robin Hooda” (“Robin Hood: Prince of Thieves”).

- Paule Heytt, główny specjalista od efektów specjalnych wraz ze swoją ekipą przygotował zestaw sztucznych stóp, które zagrały w scenie, w której aktorka Kelly Reilly kaleczy się w stopę.

- Twórcy efektów specjalnych wykonali także sztuczne głowy – jedną dla Thomasa Turgoose’a, w którą Kelly wbija kawał szkła, a drugą dla Jamesa Gandhi (Adam), która została podpalona.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO