Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:28 WEEKS LATER

28 WEEKS LATER

28 tygodni później

Rok prod.:2007
Reżyser:Juan Carlos Fresnadillo
Kraj prod.:
Obsada:Robert Carlyle, Catherine McCormack, Amanda Walker, Shahid Ahmed, Jeremy Renner, Harold Perinneau,
Autor recenzji:
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:7.47
Głosów:58
Inne oceny redakcji:
M@rio - 7

- Realizacja zdjęć do filmu zaczęła się w sierpniu 2006 roku, w Three Mills Studios na londyńskim East Endzie, i trwała dziesięć tygodni.

- Sceny w opustoszałym Londynie kręcono wczesnymi rankami na Tower Bridge, Trafalgar Square, Shaftsbury Avenue, Regents Park, Millennium Bridge i w Wembley.

- Odtwórców ról zarażonych szukano wśród aktorów i artystów związanych z ruchem – akrobatów, tancerzy, mimów i cyrkowców. Ostatecznie wybrano 60 osób, które później trafiły na warsztaty do choreografa Paula Kaseta, by wypracować agresywną choreografię ruchów, typową dla zainfekowanych.

- Danny Boyle, reżyser "28 dni później", jako producent wykonawczy miał wpływ również na kształt sequela, m.in. nakręcił sekwencję otwierającą film.

- Scenograf Mark Tildesley, przedstawiając Londyn jako miejsce dotknięte Apokalipsą, czerpał inspirację ze spustoszeń poczynionych przez huragan Katrina.

- Według reżysera filmu, Juana Carlosa Fresnadillo, autor muzyki, John Murphy miał tylko dwa tygodnie na skomponowanie muzyki.

- The Millennium Stadium w Cardiff udawał wnętrze stadionu Wembley, ponieważ w czasie zdjęć do filmu na słynnym stadionie trwały wciąż prace konstrukcyjne.

- Farma, w której na początku filmu Don i Alice znajdują schronienie jest tą samą farmą, która pojawiła się w filmie „Children of Men” (2006).

- Większość zdjęć przedstawiających bazę wojskową amerykańskiej armii nakręcono 21/22 października 2006 r. na zewnątrz dziedzińca Citypoint Building, w Londynie.

- Robert Carlyle, który w sequelu zagrał główną rolę, odmowił występu w „28 Days Later...” (2002).

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO