Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HAUNTING IN CONNECTICUT, THE

HAUNTING IN CONNECTICUT, THE

Udręczeni

Rok prod.:2009
Reżyser:Peter Cornwell
Kraj prod.:
Obsada:Virginia Madsen, Elias Koteas, Kyle Gallner, Martin Donovan
Autor recenzji:
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.57
Głosów:14
Inne oceny redakcji:

- Film był kręcony w Winnipeg (Kanada).

- Film powstał na podstawie programu "A Haunting in Connecticut" wyemitowanego kanale dokumentalnym Discovery Channel.

- Film został luźno oparty na prawdziwej historii Ala i Carmen Snedeker, którzy mieszkali w domu, który powstał podobno na miejscu kostnicy w Southington w stanie Connecticutt.

- Historia rodziny przedstawionej w filmie została opisana w książce "In A Dark Place: The Story of a True Haunting" Raya Gartona.

- Ed Warren i Lorraine Warren, którzy badali sprawę przedstawioną w filmie "The Amityville Horror", prowadzili również śledztwo w Connecticut.

- Wiersz: "As I was going up the stair / I met a man who wasn't there. / He wasn't there again today / I wish, I wish he'd go away" został napisany przez Hughesa Mearnsa.

- Postać wielebnego Nicholasa Popescu powstała prawdopodobnie w oparciu o postać Johna Zaffisa, śledczego, który pracował nad tą sprawą.

- Nawiedzony dom, w którym zamieszkuje filmowa rodzina, scenograf, Alicia Keywan, znalazła dopiero w kanadyjskim miasteczku Teulon.

- Sztuczne zwłoki przygotował fachowiec od efektów specjalnych, Todd Masters. Masters zadbał o wierne szczegóły martwych ciał – niektóre z nich mają obgryzione paznokcie, włosy na nogach.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO