Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ORPHAN

ORPHAN

Sierota

Rok prod.:2009
Reżyser:Jaume Collet-Serra
Kraj prod.:
Obsada:Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman, CCH Pounder, Jimmy Bennett, Margo Martindale. Karel Roden
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.27
Głosów:11
Inne oceny redakcji:

- Zdjęcia do filmu kręcono w Montrealu i Toronto (Kanada).

- Studio Warner Bros. postanowiło wyciąć ze zwiastuna filmu kwestię Esther "It must be hard to love an adopted child as much as your own" (Musi być trudno kochać adoptowane dziecka tak bardzo jak swoje własne), po tym jak otrzymano liczne skargi od rodziców zastępczych i organizacji zajmujących się pomocą w adopcji dzieci.

- Zdjęcia do filmu kręcono od 3 grudnia 2007 do 7 marca 2008.

- Zdjęcie Instytutu Saarne to w rzeczywistości zdjęcie Alma College (St. Thomas, Kanada). Budynek spłonął 28 maja 200 roku.

- David Johnson napisał rolę siostry Abigail specjalnie dla CCH Pounder.

- Według dokumentów z estońskiego zakładu dla psychicznie chorych, Esther urodziła się 20 kwietnia, w urodziny Hitlera.

- Językiem, którym posługuje się recepcjonistka w Instytucie Saarne jest estoński. Oto co mówi: Saarne Instituute, kas ma saan teid aidata?" (Saarne Institute, w czym mogę pomóc) "Kuidas palun?" (Słucham?) "Ma ei saa aru. Oota üks silmapilk." (Nie rozumiem, chwileczkę).

- Esther zostaje adaptowana z sierocińca Saint Mariana of Quito. Patronka instytucji jest świętą wszystkich, tych którzy zostali dorzuceni z powodu swej religii.

- W scenariuszu Esther opisana jest jako delikatna blondynka o jasnej cerze. Isabelle Fuhrman w roli dziewczynki jest przeciwieństwem fizycznym postaci ze skryptu. Ale zrobiła na filmowcach takie wrażenie, że otrzymała rolę.

- Na tablicy znajdującej się przy wejściu do szkoło Daniela i Esther widnieje napis: R.J. Gilbert Elementary School". Jest on aluzją do kierownika produkcji filmu Ronalda Gilberta

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD