Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Skowyt

Skowyt

HOWLING, THE

Reżyser:Joe DanteRok prod.:1981

Dystrybutor:Vision
Obraz: 16:9 anamorficzny

Dźwięk:DD 5.1 angielski
DD 5.1 polski lektor

Napisy:polskie
Dodatki: dostęp do scen
- Zwiastun kinowy
- Sylwetki aktorów i twórców
- Zwiastuny innych DVD
- „Skowyt”: jak powstawał film
- Sceny niewykorzystane


Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Popularna dziennikarka telewizyjna Karen White ma szczególnego wielbiciela. To Eddie Quist poszukiwany morderca i gwałciciel. Karen decyduje się pomóc w jego schwytaniu i wystąpić w roli przynęty. Podczas zasadzki staje się świadkiem śmierci Eddiego. Od tej pory dręczą ją tajemnicze senne koszmary. Słynny psycholog doktor Wagner zaleca jej wyjazd do eksperymentalnej kolonii leczniczej. Wkrótce okaże się, że jej mieszkańcy cierpią na tę samą przypadłość co Eddie. Raz na jakiś czas odzywa się w nich krwiożercza bestia.
„Skowyt” mimo upływu lat wciąż pozostaje jednym z najlepszych filmów o wilkołakach. Kolejne części serii znacznie pogorszyły ten wizerunek, niemniej, produkcja Joe Dantego prezentuje to co w filmach tego typu najlepsze. A więc i tajemnicę i zwierzęcą naturę, przede wszystkim zaś efektowne przemiany ludzi w wilki, które mimo lat wciąż potrafią zrobić wrażenie i wypadają o wiele lepiej niż cyfrowe efekty współczesne. Znakomite kreacje De Wallace i Patricka Macnee sprawiają, że trudno o lepszy film tego typu. Rozczarowuje nieco końcówka, nazbyt hollywoodzka i przepowiadająca kolejną odsłonę. Jest to jednak jedyna wada tego kultowego filmu.

Wydanie jakie prezentuje Vision to prawdziwa perełka, szczególnie w zestawieniu jakości z ceną, ta jest bowiem naprawdę niewysoka. Na DVD znajdziemy zaś prócz samego filmu, standardowego dostępu do scen, sylwetek twórców i zwiastunów innych DVD, oryginalny trailer kinowy i sceny usunięte, wraz z wyjaśnieniami dlaczego zabrakło ich w pełnej wersji. Największe wrażenie robi jednak ponad godzinny film o powstaniu „Skowytu”, gdzie prócz archiwalnych zdjęć i ujęć z planu możemy wysłuchać niemal wszystkich aktorów i twórców, którzy dwadzieścia pięć lat po premierze wypowiadają się na temat filmu i swego udziału w nim. Nie brak tam ciekawostek i interesujących spostrzeżeń. Najstraszniejsze wrażenie robi jednak amatorski film o gwałcie jaki w jednej z pierwszych scen ogląda Eddie. Tu podany w całości, bez dźwięku robi ogromne wrażenie.
Można oczywiście ponarzekać, że mamy tylko dwa formaty dźwięku, że tak ciekawie wydany film mógłby być zapakowany w bardziej oryginalne pudełko. Liczy się jednak zawartość, a ta jest znakomita. Warto zaopatrzyć się we własny egzemplarz.

Autor recenzji:Shadock
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -