Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Resident Evil

Resident Evil

RESIDENT EVIL

Reżyser:Paul W.S. AndersonRok prod.:2002

Dystrybutor:Vision
Obraz:16:9 panoramiczny, 2,35:1 anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1, DTS ES), polski (Dolby Digital 5.1)
Napisy:angielski, polski (lektor)
Dodatki:- zwiastun
- jak powstawał film
- wywiady
- o filmie
- sylwetki aktorów i twórców
- inne DVD
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Na początku XXI wieku The Umbrella Corporation staje się największą firmą w Stanach Zjednoczonych zajmującą się dostarczaniem technologii komputerowych i produktów medycznych. Jednak główne dochody firmy pochodzą z innego źródła. W supertajnym podziemnym laboratorium nazywanym The Hive trwają prace nad niezwykle niebezpiecznym wirusem. Kiedy ze zbitej próbówki wirus dostaje się do systemu wentylacyjnego, główny komputer odcina drogę ucieczki pracującym w laboratorium naukowcom. Z pomocą przybywa elitarna grupa komandosów, która ma unieszkodliwić wirusa. Przeszkadza im w tym jednak nie tylko główny komputer, ale także sami naukowcy, którzy zostali zmutowani przez wirus.


Kolejne wydanie wytwórni Vision, oparte na dosyć sztywnym schemacie: krótki reportaż „o filmie” przedstawiający zarysy produkcji, mniejsza, lub większa porcja wywiadów z aktorami i twórcami filmu, a do tego reszta dodatków w formacie tekstowym, okazjonalnie opatrzonym fotografiami. Metoda prosta i sprawdzona, ale na dłuższą metę odrobinę nużąca, tym bardziej dla widza, który z pewnością wolałby być mile zaskoczony dodatkami. Oczywiście każdy spodziewa się wywiadów, zdjęć zza kulisów etc. Jednak można je chyba podać raz na jakiś czas w innej formie – urozmaicić jadłospis widowni DVD.
Dobra – starczy tego narzekania. Poza głównym daniem – filmem Andersona (i głównym składnikiem tego dania – Millą Jovovich) otrzymujemy stosunkowo przeciętne w przypadku Vision, ale całkiem ciekawe w skali rynku DVD dodatki, co ważne zaserwowane za pomocą klimatycznego animowanego menu. Nie znajdziemy w nich co prawda żadnych rewelacji, ale i tak warto do nich zajrzeć, chociażby po to, żeby upewnić się, czy na pewno odczytaliśmy zamierzenia twórców filmu zgodnie z ich oczekiwaniami. Jako deser po seansie filmowym – całkiem niezłe ciastko, choć z drugiej strony po prostu jeden z wielu wypieków ciastkarza - rzemieślnika.

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -