Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Krąg

Krąg

RING, THE

Reżyser:Gore VerbinskiRok prod.:2002

Dystrybutor:Universal Pictures Polska
Obraz: Kolor, 1:85:1, anamorficzny
Dźwięk: 5.1 Dolby Digital angielski, polski, czeski, węgierski
Napisy: angielski, polski, czeski, grecki, hebrajski, rumuński, turecki, węgierski
Dodatki:- Wideo „Nie oglądaj tego”
- Zwiastun filmowy
- Ukryta Kaseta śmierci
Uwagi: Czas trwania: 110 minut
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
THE RING to filmowa wyprawa z dreszczykiem, przy której mocno trzeba się trzymać fotela od szokującego początku do zaskakującego zakończenia!
Zaczyna się jak każda opowieść - chodzą słuchy, że po mieście krąży straszliwa taśma wideo. Każdy, kto ją obejrzy, umiera siedem dni później. Kiedy czworo nastolatków umiera w tajemniczy sposób właśnie tydzień po obejrzeniu takiego wideo, dziennikarka Rachel Keller (Naomi Watts) odnajduje taśmę wideo, żeby ją obejrzeć. Przepowiednia się spełnia, zegar nieubłaganie wybija kolejne godziny. Rachel ma tylko siedem dni, żeby rozwikłać tajemnicę Kręgu.
Po załadowaniu płytki na ekranie ukazuje się krąg, wewnątrz którego widnieją nazwy języków, w jakich możemy odtworzyć film. Po wyborze objawiają się sceny, które doskonale obrazują klimat filmu. Są to zrzuty ekranu, prezentujące poszczególne epizody. Następnie pojawia się menu, gdzie możemy wybrać jedną z opcji dotyczącą samego filmu, oraz dodatki. Poza wyborem odtworzenia filmu możemy obejrzeć indeks scen, zaś wybierając ustawienia, mamy wybór dubbingu lub napisów. Całe menu dopełnia doskonała atmosfera oraz psychodeliczna muzyka.

Jeśli chodzi o dodatki, są to trzy pozycje. NIE OGLĄDAJ TEGO – jest to kilkuminutowy materiał, ukazujący sceny, które nie zostały wykorzystane w filmie, a z których utworzono skróconą relację z filmu. SPÓJRZ TU – jest to zwiastun filmu z Leonardo di Caprio w roli głównej. Zaś trzecia opcja nie jest widoczna. Po wielokrotnym wciśnięciu strzałki między opcjami menu, pojawia się kursor, dzięki któremu możemy zapoznać się z tytułową KASETĄ ŚMIERCI. Dodatkowym atutem jest to, że po włączeniu obrazu, nie ma już możliwości zatrzymania, bądź wyłączenia projekcji.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość wyboru napisów lub dubbingu. Lecz szczerze powiedziawszy odbiór zdubbingowanego horroru wypada średnio. Obraz oraz dźwięk prezentują się doskonale, a Dolby Digital pozwala na dodatkowe efekty. Wydanie jest jak najbardziej oryginalne, pomysł na ukrytą opcję świetny. Znakomita oprawa oraz połączenie psychodelizmu i wyostrzenia, doskonale wpływa na ogólny odbiór.

Autor recenzji:Molly
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -