Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Walentynki

Walentynki

VALENTINE

Reżyser:Jim RoweRok prod.:2001

Dystrybutor:Warner Bros
Obraz: 2.35:1 Widescreen
Dźwięk: Dolby Digital 5.1 angielski, niemiecki, hiszpański
Napisy:angielski, niemiecki, hiszpański, holenderski, szwedzki, norweski, duński, fiński, portugalski, francuski, włoski, hebrajski, polski, grecki, czeski, turecki, węgierski, islandzki, chorwacki, angielski dla niedosłyszących, niemiecki dla niedosłyszących
Dodatki:Bezpośredni dostęp do scen
Komentarz reżysera
Club Reel Of the Song Opticon Orgy
Studio Extras - "Valentine - Behind the Scenes"
Zwiastun
Uwagi: Czas trwania 93 minuty
Ocena użytkowników:--

Pięć przyjaciółek dostaje przerażające kartki w dniu św. Walentego od kogoś, kogo kilka lat wcześniej boleśnie upokorzyły na szkolnym balu. Mściwy morderca ukrywa swoje oblicze pod maską Kupidyna, bożka miłości.

To wydanie DVD wywołuje we mnie bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony mierzi mnie fakt wydawania przez Warner Bros na polskim rynku filmów zupełnie do tego nieprzygotowanych. Jedyna polonizacja wydania to czarna naklejka z tyłu okładki na której znajduje się informacja o fabule filmu i o prawach autorskich. Nawet w angielskim menu filmu na próżno szukać wyboru polskich napisów, po prostu ich tam nie ma – na szczęście można je wybrać podczas projekcji. Z drugiej strony chyba między innymi dlatego, że płyta była przygotowana na rynek inny niż nasz rodzimy, wypełniona została materiałami dodatkowymi (oczywiście w wersji oryginalnej), co u naszych dystrybutorów niestety nie jest nadal normą. Można więc wysłuchać komentarza reżysera filmu Jamiego Blanksa, można obejrzeć teledysk i kinowy zwiastun produkcji, oraz zapoznać się z dokumentem z serii Behind The scenes – prezentującym kulisy powstawania produkcji. Brawo. Szkoda tylko, że w przypadku dodatków widz w Polsce nie uświadczy nawet napisów w ojczystym języku.
Technicznie wydanie jest bez zarzutu. Świetna jakość obrazu i dźwięku, choć nie zrekompensuje nam słabej, dość sztampowej fabuły, to z pewnością osłodzi wieczór.
Wielka szkoda, że dystrybutor nie włożył więcej wysiłku w lokalizację tego wydania – ocena mogłaby być dużo wyższa. Mam nadzieję, że podobne wpadki zaczną powoli odchodzić w niepamięć.

Autor recenzji:bufik
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -