Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ANTROPOPHAGUS 2 a.k.a. ABSURD

ANTROPOPHAGUS 2 a.k.a. ABSURD

Antropophagus 2

ocena:7
Rok prod.:1982
Reżyser:Joe D'Amato
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Annie Belle, Kasimir Berger, Katya Berger, Charles Borromel, George Eastman
Autor recenzji:Tomasz P.
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:5.56
Głosów:16
Inne oceny redakcji:

Absurd to kolejny po Antropophagous Beast horror włoskiego reżysera Joe D'Mato, który znalazł się na czarnej liście BBFC. Poprzedni film wzbudził kontrowersje z powodu kilku bestialskich scen. Niestety, również tym razem nowe dzieło reżysera znanego bardziej koneserom filmów erotycznych, poddane zostało skrupulatnej cenzurze. Ostatecznie w 1983 r. film wszedł na ekrany kin ocenzurowany o 2 min. 32 sek. Czy Absurd jest aż tak straszny, i czy słusznie należało poddać go cenzurze? Zdania są podzielone. Niewątpliwie obok tego filmu nie można przejść obojętnie.

Gorge Easteman kolejny raz wcielił się w postać olbrzymiego szaleńca, który tym razem zmuszony został do ucieczki przed tajemniczym księdzem. Olbrzym z rozciętym brzuchem zostaje przewieziony do szpitala, gdzie jego ciało w nadzwyczaj szybki sposób ulega regeneracji. Nadczłowiek ucieka ze szpitala pozostawiając za sobą krwawe żniwo. Tylko ksiądz wie w jaki sposób pokonać potwora. Rozpoczyna się dramatyczny pościg za psychopatą, który nie ma żadnej litości dla przypadkowych ofiar.

Nieoficjalnie Absurd można nazwać drugą częścią Antropophagous Beast, chodż Absurd nie jest fabularną kontynuacją poprzednika . Fabuła w przypadku tych dwóch filmów nie jest zbyt skomplikowana. Mamy do czynienia z szaleńcem mordującym przypadkowych ludzi. Właśnie te sceny morderstw są głównym motorem napędowym filmu. Trzymając się porównaia do Antropophagous, to w Absurdzie znacznie zwiększono ilość scen przemocy. Niestety jakość, a w szczególności krew pozostawia wiele do życzenia. Plusem jest na pewno pomysłowość w uśmiercaniu ofiar(scena z piekarnikiem). Na muzykę raczej widz nie zwraca uwagi . Uważam ,że muzycznie Antropophagous wypadł lepiej. Efekty gore, są na plus dla filmu Absurd. Gra aktorska oprócz doskonałej roli Gorga Eastmana na średnim poziomie. Nie zaskakuje, i nie wzbudza efektu zażenowania. Podsumowując warto zobaczyć Absurd, i samodzielnie ocenić czy film nadawał się do ocenzurowania. Osobiście Absurd to film średni z kilkoma brutalnymi scenami gore. Oglądając ten film nie będziesz rozczarowany, chodź może nie do końca zadowolony.

Screeny

HO, ANTROPOPHAGUS 2</br> a.k.a. ABSURD HO, ANTROPOPHAGUS 2</br> a.k.a. ABSURD HO, ANTROPOPHAGUS 2</br> a.k.a. ABSURD HO, ANTROPOPHAGUS 2</br> a.k.a. ABSURD HO, ANTROPOPHAGUS 2</br> a.k.a. ABSURD HO, ANTROPOPHAGUS 2</br> a.k.a. ABSURD

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ pomysłowość w uśmiercaniu ofiar
+ świetna rola Gorga Eastmana
+ ultra przemoc

Minusy:

- krew
- zakończenie do przewidzenia

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -