Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL

PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL

Premutos: Upadły Anioł

ocena:4
Rok prod.:1997
Reżyser:Olaf Ittenbach
Kraj prod.:Niemcy
Obsada:Fidelis Atuma, Anke Fabre, Ingid Fischer, Olaf Ittenbach
Autor recenzji:Skaraś
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5.25
Głosów:4
Inne oceny redakcji:

Niemieckie kino gore nie jest za bardzo znane w naszym kraju. Poza kilkoma tytułami jak German Chainsaw Massacre, obie części Nekromantika, czy Rigor Mortis jest nieokiełznane. "Premutos: upadły anioł" to być może najbardziej krwawa produkcja z kraju swastyki i kiełbasy.

Premutos to upadły anioł, który został wygnany z nieba przed szatanem. Pragnie on rządzić żywymi i zmarłymi i próbuje spełnić swoje marzenia na przestrzeni wieków nawiedzając ciała przeklętych śmiertelników. Nawiedzał w czasach Chrystusa, nawiedzał w średniowieczu, podczas 2 Wojny Światowej, a teraz przyszła pora na czasy współczesne. Młody chłopak Mathias w dniu urodzin swego ojca rozbija się rowerem. Przez krótką chwile nieświadomości ma wizję z przeszłości, kiedy to spotyka czarownicę, która obwieszcza nadejście "nowego boga" Premutosa. Tego samego dnia traci przytomność jeszcze kilka razy, kiedy to miewa coraz to nowe wizje o straszliwym upadłym aniele. Fabuła się rozkręca, kiedy to ojciec Mathiasa w ogródku wykopuj skrzynię z starą księgą i fiolkami z tajemniczą miksturą, a na urodziny przyjeżdżają dawno niewidziani goście.

Jednym z niewielu pozytywnych aspektów tego filmu to sceny gore. Jest to istna masakra przewyższająca pod względem litrów krwii, kilometrów jelit, wybuchających głów, odcinanych kończyn, liczby wystrzelonych kul w stronę masy zombie większość światowych produkcji spod znaku gore takich jak filmy Lucio Fulciego, amatorski Zombie Bloodbath, czy też wczesnego Petera Jacksona. To właśnie do filmu tego ostatniego, a mianowicie Braindead Premutos jest najczęściej porównywany. Główna scena walki z zombie trwa bagatele pół godziny! Inną pozytywną cechą filmu jest pewna dawka czarnego humoru, który wynika jednak nie z żartów sytuacyjnych, a nieudolności fabuły i efektów specjalnych oraz przygłupich dialogów i marnej gry aktorskiej. Premutos to jedynie krwawa jatka, a prawie cały budżet poszedł na efekty specjalne. Fabuła nie prezentuje się zbyt imponująco, charakteryzacja zombie również, a na domiar złego kłuje w oczy "niemieckie" wykonanie filmu i mentalność filmowców, gdyż w środkowej części, która się niemiłosiernie dłuży ujrzymy jedynie rodzinne sprzeczki podczas alkoholowej libacji. Pikanterii tego dzieła dodaje jeszcze obrazoburcze sceny, w których pokazane są ostatnie chwile ukrzyżowanego Jezusa, który po trzech dniach zmartwychwstaje nie za sprawą cudy, czy też boskiej interwencji, a za pomocą olejków, którymi tworzy się zombie.

Podsumowując Premutos to film tylko i wyłącznie dla fanów krwawej rzezi, bez drugiego dna, czy też przesłania. Ogląda go się ciężko i nawet sceny gore, które przecież wszyscy tak bardzo lubimy nużą po około pół godzinie.

Screeny

HO, PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL HO, PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL HO, PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL HO, PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL HO, PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL HO, PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL HO, PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL HO, PREMUTOS: DER GEFALLENE ENGEL

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ czarny humor
+ ilość scen gore przewyższa Martwicę Mózgu

Minusy:

- aktorstwo
- dialogi
- nędzna fabuła
- ... i wszystko inne

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -