Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEAD & ROTTING

DEAD & ROTTING

Martwi i Gnijący

ocena:1
Rok prod.:2002
Reżyser:David P. Barton
Kraj prod.:USA
Obsada:Jeff Dylan Graham , Trent Haaga , Tom Hoover , Barbara Katz-Norrod
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:4.67
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Nastał czas na niskobudżetowe produkcje, które odstraszają widzów sposobem wykonania i fabułą.

Trójka przyjaciół podczas przejażdżki samochodem natrafia na stary dom w lesie. Zakładają się, który z nich tam wejdzie. Niestety, zakład nie dochodzi do skutku, gdyż wystraszył ich jeden z obecnych mieszkańców tego domostwa. Na drugi dzień, mężczyźni zauważają w barze ich "przyjaciela", który dzień wcześniej napędził im stracha. Widząc, że zaczepia ich koleżankę postanawiają nauczyć go „dobrych manier”. Pobity, wraca do domu, gdzie opowiada o wszystkim swojej matce - wiedźmie Abigail. Aby ukarać naszych bohaterów, czarownica rzuca na nich klątwę. Jej objawami są bąble na ciele i złe samopoczucie. Po wyzdrowieniu, cała trójka zaczyna rozumieć, co się stało. Wynajmują więc dwóch opryszków, którzy mają w ich imieniu wyrównać z wiedźmą rachunki.. Skutkiem działania bandziorow jest kot Abigail. Na ich nieszczęście, okazuje się, że tym zwierzęciem był jej syn, który potrafił przybierać dowolną postać. Nadszedł czas na krwawą zemstę – wiedźma, dzięki czarom, przybiera postać młodej, seksownej kobiety, która "kręcąc się" wokół naszych bohaterów, rozprawia się z nimi po kolei. Czy uda się ją powstrzymać... ?

Już po kilku minutach projekcji filmu, widz odnosi wrażenie, że ma do czynienia z jakąś beznadziejną produkcją. Są one, niestety, jak najbardziej uzasadnione. "Dead & Rotting" posiada tylko dobry tytuł. Nic więcej, czym można by się zachwycać. A szkoda, bo gdyby dopracować scenariusz, poprawić efekty wizualne i dźwiękowe, to można było by go "uratować". W "Dead & Rotting" grają aktorzy-amatorzy. Widać to w sposobie ich grania, a także we wygłaszanych przez nich dialogach. Charakterystyka postaci jest wykonana niedbale. Wiedźma wygląda jak jakaś starsza pani (gdzie się podział stereotyp czarownicy?), a tzw. ghoule są obrazem "nędzy i rozpaczy". Nie wiem, czy ich zadaniem było przestraszyć, czy rozśmieszyć widza. Jedno jest pewne – przerazić się ich wyglądem mogą jedynie najmłodsi, którzy pod nieobecność rodziców sięgną po film. Podczas seansu nie odczuwa się też niezbędnego w horrorach, dreszczyku emocji, ani gęsiej skórki na plecach. Szkoda! Krwawych scen, także nie było za wiele (pewnie z braku funduszy), a jak już jakaś się znalazła, to swym wykonaniem kompletnie zniechęcała. Tło muzyczne i różnego rodzaju efekty dźwiękowe idealnie dopasowują się do tego typu filmów (czytaj- są beznadziejne).

"Dead & Rotting" polecam tylko zapalonym miłośnikom horroru i fanom niskobudżetowych produkcji. Dla innych może się on okazać zwykłą stratą czasu.

Screeny

HO, DEAD & ROTTING HO, DEAD & ROTTING HO, DEAD & ROTTING

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ młoda Abigail

Minusy:

- cała reszta

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -