Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEAD NEXT DOOR

DEAD NEXT DOOR

Trup za Drzwiami

ocena:5
Rok prod.:1989
Reżyser:J.R. Bookwalter
Kraj prod.:USA
Obsada:Peter Ferry , Bogdan Pecic , Michael Grossi , Jolie Jackunas , Robert Kokai
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.33
Głosów:12
Inne oceny redakcji:
Flaco - 4
Mr Filth - 2
Ash J. Williams - 7

"Dead Next Door" to amatorski i niezależny film stworzony przez wyjątkowo młodego reżysera - J.R.Bookwaltera (miłośnika twórczości G.A.Romero), który zajął się nim tuż po ukończeniu szkoły średniej.

Doktor Bo tworzy nowy rodzaj wirusa powodujący masową epidemię, w rezultacie której umarli powracają do życia. Pięć lat później cała planeta zostaje opanowana przez plagę mięsożernych zombich. Odpowiedzią rządu na tą krytyczną sytuację jest powołanie specjalnych jednostek - "The Zombie Squad". Zadaniem jednego z uzbrojonych oddziałów (Squad 205) jest odnalezienie zaginionego doktora Bo, który pozostaje jedyną nadzieją na stworzenie anty-wirusa i opanowanie groźnej sytuacji. Niestety, odnaleziony naukowiec jest już dawno martwy, a problemy członków jednostki "205" dopiero się zaczynają - miasteczko w którym się znaleźli jest nie tylko opanowane przez nacierające hordy umarłych lecz także przez nietypową sektę, która za wszelką cenę zamierza chronić umarłych, uważając ich za dar z niebios...

Jakość tego nieskobudżetowego filmu, w którym wyraźnie czuje się wpływ wielkich osobowości kina grozy takich jak Romero, Raimi, Fulci, czy Savini, nie należy do rewelacyjnych - został on zarejestrowany na 8mm taśmie, z kolei profesjonalnych aktorów zastąpili amatorzy i miejscowa ludność, która wcieliła się w role żywych trupów. "Dead Next Door" to także spora dawka czarnego humoru (zobaczymy m.in. scenę, w której zombie wypożyczają kasety z filmami "Evil Dead", "Creepshow", "The Changeling" i "Dawn of the Dead", czy scenę, w której jeden z umarłych odśpiewywuje amerykański hymn...). Klimat jest całkiem przyzwoity, sporo tu efektów gore, mnóstwo krwawo ucharakteryzowanych "trupów" i ciekawa pierwsza połowa filmu ukazująca opanowane przez umarłych miasta, pozostawia całkiem miłe wrażenia. Niestety... druga połowa filmu, gdy na pierwszy plan wdziera się wątek z sektą kultywującą "prawa umarłych", jest już wielkim nieporozumieniem - ludzie zaczynają walczyć ze sobą, a umarli nie tylko zaczynają myśleć ale także i zdobywają umiejętność porozumiewania się z żywymi (idiotyzm).

"Dead Next Door" to żadna rewelacja jednak miłośników amatorskich horrorów i zwolenników filmów z zombie, powinna ucieszyć. Osobiście uważam, że jest to jeden z najlepiej zrealizowanych niskobudżetowych horrorów - szkoda tylko, że tak wiele wątków pozbawiono tu jakichkolwiek przejawów logiki.

Screeny

HO, DEAD NEXT DOOR HO, DEAD NEXT DOOR

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ jeden z lepszych filmów amatorskich
+ pierwsza połowa filmu
+ dużo zombie, dużo krwi...
+ sceny gore
+ charakteryzacja

Minusy:

- druga połowa filmu
- prostota fabuły

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -