Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:RING OF DARKNESS

RING OF DARKNESS

Krąg Ciemności

ocena:1
Rok prod.:2004
Reżyser:David de Coteau
Kraj prod.:USA
Obsada:Coltin Scott, Adrienne Barbeau, Ryan Starr
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:1.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Skąd bierze się popularność boys bandów? Czy grają świetną muzykę, doskonale tańczą i są zabójczo przystojni? A może to grupa krwiożerczych zombi opanowanych rządzą sławy? Film "Krąg ciemności" podpowiada naiwną, ale i jakże prawdopodobną odpowiedź...

Boys band "Take Ten" to najpopularniejszy zespół popowy w Ameryce. Niestety są zmuszeni pozbyć się głównego wokalisty, który chce wydać ich mroczny sekret. Członkowie zespołu oświadczają, iż zażywał narkotyki i jest na odwyku. Jednocześnie ogłaszają konkurs, w którym wyłonią nowego członka zespołu. Podczas przesłuchań wybierają trzech kandydatów do finału, są nimi: Jonah, Max i Shawn. Ostatni z nich, nie chce przyłączać się do zespołu, gdyż jest rockmanem i nie pasuje do reszty. Jego dziewczyna Stacy, namawia go do wyjazdu. Uważa, iż może to być pierwszy krok do kariery Shawna. Wkrótce trójka finalistów i Stacy wyjeżdżają do rezydencji "Take Ten", gdzie zostają ocenione ich zdolności taneczne i wokalne. Okazuje się, że Jonah jest reporterem, szukając tematu do artykułu wpada w ręce krwiożerczego zespołu. Pozostaje dwójka kandydatów, ale Shawn ciągle nie chce walczyć o zwycięstwo. Przeczuwa, że dzieje się coś złego, co może zagrażać życiu jego i Stacy. Zespół "Take Ten" jest w jakiś sposób mroczny i niebezpieczny. Gdzie kryje się tajemnica ich sukcesu?

Film "Krąg ciemności" to jeden z najgorszych horrorów jakie kiedykolwiek widziałam. Fabuła jest naiwna i prosta. Cały film utrzymany jest raczej w nastroju radosnym i słonecznym, a wszystkie ujęcia poprzeplatane są fragmentami teledysku "Take Ten". Aktorzy grający w filmie absolutnie nie radzą sobie i grają wręcz kiepsko. Jedyną aktorką, która gra bez zastrzeżeń jest Adrienne Barbeau, ale i ona nie popisuje się szczególnymi umiejętnościami. Muzyka, jak łatwo można się domyślić, to głównie ciągle ta sama piosenka, oczywiście zespołu "Take Ten". Sam pomysł na film, nadaje się wyłącznie na komedię. Śliczni chłopcy z boys bandu po prostu nie mogą być straszni. Postacie są przerysowane, choćby Shawn - zatwardziały rockman, który chodzi w obcisłych podkoszulkach i ma rozjaśnione końcówki włosów. Momenty, które mają przerażać, nie spełniają swojej roli, gdyż nie towarzyszy im ani odpowiednia sceneria, ani muzyka. W filmie nie ma scen krwawych, nie ma efektów specjalnych a jedyna charakteryzacja, to srebrzysta skóra członków zespołu, która ma sugerować, iż są to nieumarli.

Podsumowując, nie polecam tego filmu nikomu. Obejrzeć go można tylko, jeśli chce się pośmiać, a na pewno nie po to, żeby się przestraszyć. Film jest naiwny, nie ma nastroju i nie przeraża. Zdecydowanie odradzam.

Screeny

HO, RING OF DARKNESS HO, RING OF DARKNESS HO, RING OF DARKNESS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- brak nastroju
- kiepska muzyka
- zła gra aktorska
- brak scen krwawych, efektów specjalnych
- słaba charakteryzacja
- płytkość postaci
- film nie jest straszny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -