Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON

WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON

Czarnoksiężnik 2

ocena:8
Rok prod.:1993
Reżyser:Anthony Hickox
Kraj prod.:USA
Obsada:Julian Sands, Chris Young, Paula Marshall, Joanna Pacuła, Steve Kahan
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.48
Głosów:23
Inne oceny redakcji:

Warlock powraca, by po raz kolejny siać śmierć i zniszczenie. Czy znajdzie się śmiałek na tyle odważny (bądź głupi) by starać się go powstrzymać?

Tym razem nasz mroczny bohater ma za zadanie skompletować zestaw pięciu kamieni, które umożliwią mu uwolnienie Wielkiego Zła i zesłanie na świat Armageddonu. Jak to zwykle bywa, ktoś stara się naszemu ulubieńcowi w okrutny sposób owe plany pokrzyżować. Okrutnikami tymi jest grupa druidów, zamieszkująca małe miasteczko w Stanach Zjednoczonych. Wspomnieć należy, iż nie cieszą się oni zbytnią popularnością wśród lokalnej społeczności, jako że miejscowa ludność uważa ich za czarowników. Szczególnie odbija się to na uczęszczającym do szkoły średniej młodzieńcu imieniem Kenny, prześladowanym przez swego silniejszego kolegę.

Czymże byłby film "Warlock" bez Juliana Sandsa? To niczym zima bez śniegu, pustynia bez piasku i lato bez słonecznej pogody. Aktor zagrał życiową rolę i to właśnie dzięki temu filmowi zyskał popularność oraz sympatię widzów. W sequelu Warlock raczy nas nowym repertuarem magicznych zaklęć, które na ekranie prezentują się jeszcze bardziej okazale niż w części poprzedniej. Scenarzyści zrobili z niego prawdziwego mistrza mrocznej magii, uciekając od wizerunku znającego kilka sztuczek adepta. Film zawiera zdecydowanie o wiele więcej scen przemocy niż część pierwsza, a co za tym idzie, mamy wiele interesujących (jak na tamte czasy) efektów specjalnych. Muzyka co prawda nie powala na kolana, lecz stanowi odpowiednie tło dla wydarzeń które mają miejsce w filmie, w szczególności w czasie pokazu mody.

Jeśli chodzi o minusy, to bojowy nastolatek nijak nie pasuje mi do osoby mogącej pokonać praktycznie niezniszczalnego Warlocka. Zdecydowanie wolałem Redferne'a z pierwszej części filmu, wraz z jego metodami namierzania czarownika, sposobem mówienia oraz wyglądem zewnętrznym. Redferne był prawdziwym wojownikiem, nastolatek Kenny powinien raczej zostać w liceum, lub zagrać jedną z ofiar Leatherface'a. Film nie powinien przypominać bajki o dzielnym Stefku który zabił smoka, tudzież odcinka serii "I Ty możesz zostać bohaterem". Gdyby nie Julian Sands oraz ciekawe efekty, "Warlock" mógłby okazać się wielkim niewypałem.

W przypadku "Warlocka" śmiało mogę rzec iż jest to jeden z moich ulubionych horrorów. Julian Sands wspaniale wykreował demoniczną, budzącą grozę, a zarazem czarującą postać. Tytułowa rola w jego wykonaniu, z tym specyficznym, kpiącym uśmieszkiem na twarzy, jest absolutnym mistrzostwem świata! Film jak najbardziej polecam!

Screeny

HO, WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON HO, WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON HO, WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON HO, WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON HO, WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON HO, WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON HO, WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON HO, WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON HO, WARLOCK 2: THE ARMAGEDDON

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Julian Sands!!!
+ scena narodzin
+ czarny humor
+ nowe moce Warlocka
+ praca kamer
+ efekty specjalne

Minusy:

- przeciwnicy Warlocka
- gdyby nie Sands, film byłby co najwyżej przeciętny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -