Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEEP RISING

DEEP RISING

Śmiertelny Rejs

ocena:4
Rok prod.:1998
Reżyser:Stephen Sommers
Kraj prod.:USA
Obsada:Treat Williams, Famke Janssen, Kevin J. O'Connor, Anthony Heald
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5.67
Głosów:18
Inne oceny redakcji:

Są takie rejony na Morzu Południowochińskim, których nie zbadał żaden człowiek. Są tam niezwykle głębokie rowy, w których mogą kryć się przerażające tajemnice. Co znajduje się w Morzu Południowochińskim podpowiadają twórcy filmu "Śmiertelny rejs".

"Argonautica" to największy, najbardziej luksusowy i najdroższy statek na świecie. Simon Canton poświęcił życie na jego stworzenie, więc z wielką radością wypływa nim w dziewiczy rejs. Jednakże coś idzie nie tak. W pewnym momencie psują się wszystkie radary i urządzenia sterujące w statku. Płyną "po omacku", nie wiedząc gdzie zmierzają i co ich czeka. Nagle coś z ogromną siłą uderza pod wodą w śrubę i statek, po niezwykle silnym wstrząsie, przestaje płynąć. Na pokład dostaje się chmara krwiożerczych morskich potworów. Zabijają prawie wszystkich pasażerów (z wyjątkiem kapitana, paru osób obsługi i złodziejki zamkniętej w spiżarni). Wkrótce pojawiają się bandyci, którzy chcą statek okraść a następnie zatopić. Towarzyszą im Finnegan i Pantucci, którzy zawieźli bandziorów na miejsce, nie znając ich zamiarów. Muszą pokonać potwory albo umknąć z powrotem na pokład swojego statku. Zaczyna się walka o przetrwanie.

Film ten nie jest arcydziełem. Aktorstwo jest przeciętne, a w niektórych przypadkach nawet kiepskie. Fabuła dość prosta i nawet, kiedy twórcy chcą nas zaskoczyć, nie jesteśmy szczególnie zdziwieni. Potwory nie są z wyglądu zbyt przerażające. Mają kształt olbrzymich węży, które zamiast głów wyposażone są w rodzaj szczęk. Jest parę krwawych i obrzydliwych scen, w tym setki pokrwawionych, nadtrawionych szkieletów, ale nie są to sceny liczne. Sam pomysł na film jest niezły i na bazie tej historii o Morzu Południowochińskim mogłoby powstać świetne dzieło. Niestety nie powstało. Muzyka jest dobra, czasem nawet tylko ona utrzymuje atmosferę. Efekty specjalne nie najgorsze, ale twórcy nie popisali się zbytnio. Film cześciwo ratuje odrobina humoru uosobiona w postaci Pantucciego, ale nie zwiększa to wartości horroru.

"Deep Rising" to film przeciętnej jakości, bardziej dla fanów kina akcji niż horrorów. Nie przeraża, nie zaskakuje, a obejrzenie go nie pozostawia po sobie żadnych wrażeń. Nie polecam.

Screeny

HO, DEEP RISING HO, DEEP RISING HO, DEEP RISING HO, DEEP RISING HO, DEEP RISING

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ muzyka
+ parę krwawych scen

Minusy:

- prosta fabuła
- nie zaskakuje
- nie straszy
- słaba gra aktorska
- mało straszne potwory

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -