Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BAD TASTE

BAD TASTE

Zły smak

ocena:5
Rok prod.:1987
Reżyser:Peter Jackson
Kraj prod.:Nowa Zelandia
Obsada:Terry Potter, Peter O'Herne
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.87
Głosów:109
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 8
Majster - 7
Kinson - 7
Drachu - 6
Flaco - 5
Skaldi - 5
GrzEGOrz - 4
Molly - 5
Lohikaarme - 5
Paranoid Android - 10
Ash J. Williams - 8
BartX - 7
Skaraś - 6

"Bad Taste" to pierwsze dziecko Petera Jacksona - znanego przede wszystkim z "Martwicy mózgu" i "Władcy pierścieni". Naturalnie, reżyser już wcześniej zajmował się takimi filmami jednak ten był pierwszym, który udało mu się oficjalnie ukończyć, a nawet w nim osobiście zagrać.

Na ziemię przybywają obcy i zjadają mieszkańców pewnego niewielkiego nowozelandziego miasteczka. Rząd wysyła na miejsce grupę uderzeniową o nazwie AIDS. Rozpoczyna się masakra! W ruch idą wszelkie możliwe bronie. Chłopcy z AIDS docierają do domu będącego siedzibą kosmitów, który w rezultacie okazuje się być statkiem kosmicznym. Udaje się im podsłuchać plany jakie mają najeźdzcy wobec ziemian. Nie tracąc czasu, postanawiają szybko działać i wybić ich co do jednego...

Zajadanie mózgu, sceny kanibalistyczne, zabawy piła mechaniczną, eksplodujące głowy (owieczka też wybuchła)... to wszystko znajdziemy w tym nasiąkniętym dziwnym humorem i tandetą filmie. Całość zrealizowano za 2,500$ a zdjęcia trwały 4 lata, nic więc dziwnego że film wygląda bardzo amatorsko. Efekty gore prezentują się różnie, zatem nie można jednoznacznie określić ich poziomu (część z nich jest po prostu niesmaczna). Gra aktorów jest fatalna, a teksty wyglądają jakby były wymyślane na poczekaniu. Co do scenariusza to chyba nikt nie ma wątpliwości - jest na poziomie szkoły podstawowej i prawdopodobnie gdyby nie sceny gore to nikt nie nazwałby tej produkcji horrorem. Co zatem powoduje, że film jest tak zachwalany przez niektórych krytyków? Osobiście nie mam pojęcia! Dla mnie jest to przykład tandetnej amatorszczyzny, a zaprezentowane tu poczucie humoru mnie nie bawi.

"Bad Taste" to bardzo dziwny, a zarazem prosty film. Zawiodłem się na nim bo liczyłem na coś w stylu "Braindead" ale jeżeli spojrzeć na budżet tego film i wziąć pod uwagę, że prawie wszystko w nim wykonał osobiście Peter Jackson, to należą mu się pokłony. Drugi raz go już na pewno nie zobaczę.

Trzygroszówki

Majster przyznał ocenę 7 i napisał:

Podziwiam Petera Jacksona za jego pasje i poświęcenie. Przy niemal zerowym budżecie zrealizować tak ciekawy film. Bad Taste mimo banalnego humoru i kiepskiego wykonania przykuwa uwagę widza i każdy chętnie obejrzy tę produkcję do końca. Również efekty gore zasługują na uznanie.

Screeny

HO, BAD TASTE HO, BAD TASTE HO, BAD TASTE HO, BAD TASTE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ za odwagę dla reżysera
+ sceny gore (w szczególności w końcówce)
+ wiele ciekawych sposobów na śmierć

Minusy:

- gra aktorów
- prostota scenariusza
- komedia i sci-fi są ale czy jest tu coś z horroru?

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -