Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WITCH WITH FLYING HEAD, THE a.k.a. Fei taugh mo neuih

WITCH WITH FLYING HEAD, THE a.k.a. Fei taugh mo neuih

Witch with Flying Head

ocena:3
Rok prod.:1971
Reżyser: Lian Sing Woo
Kraj prod.:Hong Kong
Obsada:
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Trzask łamanych kończyn. Głośne klapsy po twarzach i stukrotne uderzenie w twarz, nie powodujące nawet pęknięcia wargi. Tak wszystkim kojarzą się filmy made in Hongkong. Czasem jednak z tych odległych krain pojawiają się produkcje oferujące więcej atrakcji niż wymienione i ewoluujące w stronę horroru. Jako że demony wschodu są mało znane w pozostałych częściach świata, tym bardziej jesteśmy ciekawi czego boją się Azjaci.

Myślisz, że żyjesz bezpiecznie? Otóż nie. Zło czai się wszędzie i w każdym. Chociażby - młoda kobieta modli się przed świątynią Buddy. Z ciemności nocy wyłania się niebezpieczny wąż, by po chwili zamienić się w czarownika. Ale to nie koniec wschodnich atrakcji. Jeden z węży wślizguje się do wnętrza kobiety, zadomawia i powoduje przerażające i dość szokujące zmiany. Nocą głowa dziewczyny zaczyna żyć własnym życiem. Oddziela się od korpusu i wraz z wewnętrznymi organami udaje się na podniebne przeloty w poszukiwaniu ludzi, których można ugryźć i wyssać z nich krew. To że zabija podejrzanych typków, usiłujących ją molestować, to pół biedy, ale to że dopada niewinnych woła o pomstę do niebios. Potężna moc czarownika sprawia, że latająca głowa może także zionąć ogniem niczym miotacz płomieni, wypluwać eksplodujące kulki, a z oczu miast ogników wystrzeliwuje laser. Kuriozalne, nieprawdaż? Rodzina kobiety stara się jakoś pomóc poszkodowanej. Wzywają mnichów którzy podejmują próbę walki ze złym czarnoksiężnikiem, lecz pojedynek kończy się dla nich tragicznie. Tylko pewien sędziwy mędrzec, po pokonaniu wiedźmy, jest w stanie zmierzyć się ze sprawcą całego nieszczęścia i uwolnić pokrzywdzoną od klątwy.

Dziwaczne pomysły w tandetnym, orientalnym wykonaniu. Przyzwyczajeni do kopania po twarzach i łomotu niczym rozbijanych krzeseł, z otwartymi ustami oglądamy to co dzieje się na ekranie. Latająca głowa z wewnętrznymi organami to absolutny unikat, spotykany tylko w kinematografii wschodu (pozostałe filmy to Queen of Black Magic oraz Mystics in Bali) Reszta jednakże wcale nie odbiega od rutyny filmów z Hongkongu. Mamy więc świat chińskich świątyń, wiosek niczym z XIX w., niskiego budżetu, prostych tricków, ciągłego zoomowania, trochę kung - fu i różnych tajemnych obrządków. Od czasu do czasu serwowany jest nam widok wijących się węży lub krwawych pozostałości zaatakowanych. Aktorstwo prezentuje typowy słaby poziom, a odbiór filmu niezmiernie utrudnia fakt, iż trafienie na wersje z napisami angielskimi graniczy z cudem. Wtajemniczeni kinomaniacy nie zgadzają się z datą powstania filmu podawanego przez serwis imdb, ponieważ zawiera on muzykę z innych, późniejszych amerykańskich filmów. Nieprawdopodobna postać demona ma swoje odzwierciedlenie w legendach Azji południowo - wschodniej. Krążą tam podania o Penanggalan (manananggal) kobiecie - wampirze atakującej brzemienne niewiasty by wypić obojgu krew, a szczególnie skonsumować serce dziecka.

Screeny

HO, WITCH WITH FLYING HEAD, THE</br> a.k.a. Fei taugh mo neuih HO, WITCH WITH FLYING HEAD, THE</br> a.k.a. Fei taugh mo neuih HO, WITCH WITH FLYING HEAD, THE</br> a.k.a. Fei taugh mo neuih HO, WITCH WITH FLYING HEAD, THE</br> a.k.a. Fei taugh mo neuih HO, WITCH WITH FLYING HEAD, THE</br> a.k.a. Fei taugh mo neuih HO, WITCH WITH FLYING HEAD, THE</br> a.k.a. Fei taugh mo neuih HO, WITCH WITH FLYING HEAD, THE</br> a.k.a. Fei taugh mo neuih HO, WITCH WITH FLYING HEAD, THE</br> a.k.a. Fei taugh mo neuih

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ egzotyczny demon

Minusy:

- tandetny
- czasem się dłuży
- nie przekonywujące efekty specjalne

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -