Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEAD ZONE

DEAD ZONE

Martwa Strefa

ocena:7
Rok prod.:1983
Reżyser:David Cronenberg
Kraj prod.:USA
Obsada:Christopher Walken, Brooke Adams, Tom Skerritt
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7.37
Głosów:19
Inne oceny redakcji:

Po poważnym wypadku ludzie się zmieniają. Czasem występują u nich zaniki pamięci, wyostrzeniu ulegają niektóre zmysły, pojawiają się inne nietypowe zdolności. Ale czy po wypadku można zyskać zdolność patrzenia w przyszłość?

Johnny Smith jest młodym nauczycielem. Prowadzi szczęśliwe życie, ma cudowną dziewczynę i wspaniałą przyszłość przed sobą. Niestety zdarza mu się okropny wypadek samochodowy, po którym wpada w śpiączkę. Leży w szpitalu przez pięć lat. W tym czasie wiele rzeczy się zmienia, jego narzeczona wychodzi za mąż. Kiedy Johnny budzi się ze snu odkrywa w sobie niezwykłą zdolność. Potrafi przewidzieć czyjąś przyszłość, wchodząc z nim w fizyczny kontakt. Choć z początku zdolność wydaje się ciekawa a nawet przydatna, wkrótce staje się przekleństwem. Policja pragnie wykorzystać umiejętności Johnny'ego do rozwiązania zagadki seryjnego mordercy. A to dopiero początek problemów Smitha.

"Martwa strefa" to kolejna ekranizacja prozy Stephena Kinga. Jedna z bardziej udanych adaptacji dzieł Króla. Powiedział on nawet kiedyś, że to jego ulubiona. Scenariusz wiernie oddaje treść książki. Jest to więc gratka dla fanów Kinga. Film jest ciekawie nakręcony i potrafi utrzymać w napięciu. Gra aktorska jest doskonała, popisuje się tu Christopher Walken, ale znakomiecie wypada także Martin Sheen. Muzyka odpowiednio dopasowuje się do akcji. Ciekawie są tu pokazane wizje Smitha. Choć wszystko jest nieźle wykonane, jest jeden problem. Pomimo niektórych opinii, film trudno uznać za horror. Nie przeraża on, nie jest krwawy ani mroczny. Choć jest to niezły thriller, ciężko dopatrzyć się w nim cech horroru.

"Martwa strefa" to bardzo dobry film, który mogę polecić fanom Kinga jak i thrillerów, jednakże ostrzegam iż nie jest to typowy horror. Można się więc na nim zawieść.

Screeny

HO, DEAD ZONE HO, DEAD ZONE HO, DEAD ZONE HO, DEAD ZONE HO, DEAD ZONE HO, DEAD ZONE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ aktorstwo
+ muzyka
+ wiernie oddana treść książki
+ napięcie

Minusy:

- właściwie nie horror
- nie przeraża

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -