Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ATTACK OF THE GIANT LEECHES

ATTACK OF THE GIANT LEECHES

Atak Gigantycznych Pijawek

ocena:3
Rok prod.:1959
Reżyser:Bernard L. Kowalski
Kraj prod.:USA
Obsada:Ken Clark, Yvette Vickers, Jan Shepard, Michael Emmet, Tyler McVey, Bruno VeSota, Gene Roth, Dan White, George Cisar
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Któż by nocą wybierał się na bagna? Pionowe pnie drzew oświetlone słabym blaskiem księżyca szczerzą zęby poszarpanej kory. Chlupot bagna zwiastuje pojawienie się skrytych gdzieś w mroku przeróżnych stworzeń, a szelest liści przyprawia o ciarki. Jak się okazuje, strach ma nie tylko wielkie oczy, ale i wielkie ssawki.

Jeden z kłusowników wyrusza nocą na poszukiwania szczęścia na bagnach Everglades. Natrafia przypadkowo na olbrzymią istotę wyłaniającą się niewyraźnie z wody. Zdjęty strachem strzela do intruza, lecz nie jest w stanie stwierdzić, cóż to było i czy odegnał precz monstrum. W lokalnym barze, przy butelce napoju wyskokowego dzieli się z miejscową klientelą swymi przygodami. Jakkolwiek postać kłusownika wydaje się efemeryczna, to poznajemy wtedy dwie ważne postacie w opowieści. Właściciela baru - Dave`a, grubego i w przepoconym podkoszulku, oraz jego żona Lizę - miejscową seksbombę. Związek nie jest udany, znudzona swym mężem Liza szuka czyichś mocnych ramion, w które mogłaby paść. Wybór pada na niejakiego Cala. Gruchająca parka zostaje jednak nakryta w lesie przez podejrzliwego Dave`a. Uniesiony słusznym gniewem grozi kochankom bronią i każe wejść do wody. Jego zamiar wystraszenia niewiernej żony wraz ze swym kochasiem przeradza się w koszmar. Znikąd, w wodzie pojawiają się wielkie pijawki i atakują. Mimo braku kończyn i dziwnie podejrzanie ludzkiego wyglądu udaje im się zaciągnąć w odmęty bagna swe ofiary. Następnego dnia Dave musi gęsto się tłumaczyć z tego co się stało, ale w jego historię nikt nie chce uwierzyć, a na pewno nie lokalni stróże prawa. Cała nadzieja, by uratować wspomnianych porwanych oraz innych zaginionych, spoczywa w rekach i inteligencji szlachetnego Steve, do którego torsu w chwilach trwogi lgną wszystkie okoliczne dziewczęta.

Kolejny film spod znaku potworów z lat 50-tych i stajni Rogera Cormana - niezmordowanego producenta filmów o wątpliwej reputacji. Ani lepszy ani gorszy od pozostałych, a w dodatku trwający tylko . Dzisiaj, dość lekką ręką rozdaje się filmom etykietkę kultowych, nawet tym, co dopiero powstały. Czy Attack of the Blood Leeches to film kultowy? Z pewnością należy do szerokiego zbioru obrazów, które porażają brakiem krytycyzmu, funduszy i inteligencji. Coraz liczniejsze rzesze widzów sięgają po tego typu, przez lata odsądzaną od czci i wiary, półkę. A co w omawianym dziele jest wyjątkowego? Właściwie niewiele. Najlepsze sceny to próba poniżenia przez Dave`a swej niewiernej żony i jej kochanka (dobrze wypada również Yvette Vickers arogancko zachowująca się w stosunku do męża), oraz ucztowanie wielkich pijawek, gdzie poturbowani ludzie nie mogą uciec przed potworem. Te przebłyski filmu wyższej klasy tłumione są przez drugą część filmu, gdzie do akcji wkracza Steve i wypowiada wojnę gigantycznym pijawkom. Niewierna Yvette, śmiało przechadzająca się przed kamerą była także modelką Playboya w lipcu 1959 r.

Screeny

HO, ATTACK OF THE GIANT LEECHES HO, ATTACK OF THE GIANT LEECHES HO, ATTACK OF THE GIANT LEECHES HO, ATTACK OF THE GIANT LEECHES HO, ATTACK OF THE GIANT LEECHES HO, ATTACK OF THE GIANT LEECHES HO, ATTACK OF THE GIANT LEECHES HO, ATTACK OF THE GIANT LEECHES

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ucztowanie pijawek
+ sceny obyczajowe na początku filmu

Minusy:

- tandeta
- słabe i zupełnie byle jak sklecone zakończenie pozostawiające niesmak

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -