Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WILDERNESS

WILDERNESS

Wilderness

ocena:7
Rok prod.:2006
Reżyser:Michael J. Bassett
Kraj prod.:Wielka Brytania
Obsada:Toby Kebbell, Stephen Don, Ben McKay, Alex Reid, Sean Pertwee
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:5.88
Głosów:16
Inne oceny redakcji:

O tym, że na Wyspach Brytyjskich potrafią kręcić porządne horrory przekonywać nikogo nie trzeba. Wystarczy wspomnieć tu takie tytuły jak: "Dog Soldiers", "The Descent" oraz "28 days later". Czy nowy film Bassetta (reżysera świetnego "Deatwatch") jest równie dobry jak wymienione wyżej produkcje?

Prześladowany przez kolegów z celi David pewnej nocy nie wytrzymuje psychicznie i podcina sobie żyły. Oburzony naczelnik w formie kary wysyła grupkę młodocianych przestępców na opuszczoną wyspę, przekazaną służbie więziennej przez wojsko. Nadzór nad agresywnymi młodzieńcami sprawować ma jeden z opiekunów. Jak się szybko okazuje, wyspa nie jest tak do końca opustoszała. Co gorsza, ktoś postanowił urządzić na niej polowanie, a na zwierzynę łowną upatrzył sobie naszych skazańców.

Wszelkie skojarzenia z "Battle Royale" jak najbardziej na miejscu. Poza kilkoma różnicami filmy są do siebie bardzo podobne. Mimo że "Wilderness" rywalizację ze świetną japońską produkcją przegrywa już w przedbiegach, jest to z całą pewnością film godzien uwagi. Śmiertelne pułapki rozsiane po całej wyspie, specjalnie wyszkolone psy oraz postać niemalże niewidzialnego, bezwzględnego zabójcy, wyekwipowanego w przeróżną broń i systematycznie eliminującego młodych więźniów, to nie lada gratka dla miłośników survival horrorów. Film zapewnia również multum atrakcji dla wielbicieli gore: urywane kończyny, odcinane głowy, pożeranie żywcem, oraz wiele innych "perełek". Brutalne morderstwa idealnie kontrastują z piękną scenerią wyspy. Aktorzy grający role więźniów świetnie pasują do swych ról, nie tylko z racji swego wyglądu, lecz i sposobu mówienia a także odgrywania postaci, dzięki czemu film nabiera większego realizmu. Muzyka odpowiednio ilustruje wszelkie sceny walk, pościgów i inne sytuacje mające miejsce na ekranie. "Wilderness" jest kolejnym przykładem na to, że dobry film wcale nie musi posiadać olbrzymiego budżetu oraz znanej obsady.

Biorąc pod uwagę ogólną ocenę filmu, "Wilderness" można śmiało postawić obok takich filmów jak "28 days later" czy "Dog Soldiers". Jest to kolejna wyróżniająca się brytyjska produkcja, którą bez obaw można polecić.

Screeny

HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS HO, WILDERNESS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ wielbiciele gore i survival horrorów nie powinni czuć się zawiedzeni
+ psy-zabójcy
+ niektóre sceny mogą szokować
+ świetny sposób na spędzenie wolnego czasu

Minusy:

- łatwa do odgadnięcia tożsamość zabójcy
- finałowa walka
- kilka zbędnych scen

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -