Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:FRAILTY

FRAILTY

Ręka Boga

ocena:8
Rok prod.:2001
Reżyser:Bill Paxton
Kraj prod.:USA / Niemcy / Włochy
Obsada:Bill Paxton, Matthew McConaughey, Powers Boothe, Matthew O'Leary
Autor recenzji:Daleth
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.49
Głosów:39
Inne oceny redakcji:
BartX - 4
Ash J. Williams - 6

Często jest tak, iż persony widzące rzeczy które dla nas są niedostępne uważamy za szalone, a przynajmniej za takie które powinny zamówić wizytę u psychiatry. Właśnie o osobie dostrzegającej to co dla innych jest niewidoczne i wypełniającej swoje powołanie opowiada film Billa Paxtona pod tytułem "Ręka Boga".

Pewnego dnia człowiek podający się za Fentona Meiksa zgłasza się do siedziby FBI z informacją, iż wie kto jest seryjnym mordercą zwanym "Ręką Boga" grasującym od jakiegoś czasu po terenie kraju. Zostaje on wezwany na przesłuchanie do głównego agenta zajmującego się sprawą niebezpiecznego psychopaty, nazywającego się Wesley Doyle. Podczas przesłuchania Fenton opowiada wszystko od samego początku - o początku szaleństwa jakie spotkało jego i jego najbliższych. Dowiadujemy się, iż Fenton pochodził z normalnej rodziny. Miał młodszego brata Adama i ojca który się nimi opiekował. Życie toczyło się swoim torem. Meiksowie nie byli rodziną bez problemów ale nie byli też nimi przytłoczeni. Niestety tylko do pewnego czasu, ponieważ pewnej nocy ojciec Fentona doznał objawienia od którego życie całej rodziny zmieniło się nie do poznania. Objawienie to polegało na tym, iż on razem ze swoimi synami został wyznaczony przez Boga do eliminacji demonów ukrytych w ludzkiej skórze. Z początku Fenton uważał, to tylko za bezsensowne gadanie ojca, które nie będzie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wszystko to okazało się jednak przerażającą prawdą w momencie gdy został zabity pierwszy demon, a on razem ze swoim młodszym bratem musiał się temu przyglądać.

To tyle jeżeli chodzi o fabułę filmu. Nie chcę o niej pisać za dużo, gdyż posiada wiele momentów które potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wybrednego widza. "Ręka Boga" jest debiutem reżyserskim znanego aktora Billa Paxtona, grającego w filmie "Tatę" Meiksa. Trzeba przyznać, iż jest to debiut jak najbardziej udany, gdyż produkcja od początku do końca dzięki bardzo ciekawym rozwiązaniom fabularnym potrafi przykuć do fotela. Muzyka jest bardzo ciekawa. Wprowadza widza w odpowiedni klimat. Kiedy ma być przytłaczająca taka jest, a kiedy ma wprowadzać nastrój chwilowego spokoju robi to również znakomicie. Gra aktorów jest na bardzo wysokim poziomie. Nie można się do nikogo doczepić, gdyż każdy w odgrywaną przez siebie postać wczuwa się z jednakowym zaangażowaniem. Należy jeszcze zwrócić uwagę na bardzo ciekawe i zaskakujące (jak wiele motywów w filmie) zakończenie. "Ręka Boga" daje do myślenia, być może po tym filmie wielu z widzów spojrzy inaczej na czyny dokonywane przez ludzi obłąkanych czy jak kto woli opętanych jakąś manią. Nie tylko manią zabijania wszelkiej maści potworów w ludzkim przebraniu ale również ludzi czyniących rzeczy nie mających dla nas żadnego sensu, znaczenia. Może po zobaczeniu "Frailty" zamiast mieszać z błotem kogoś kto robi coś dla nas niezrozumiałego zostawimy go w spokoju i pozwolimy wypełniać swoje powołanie, co nie oznacza żeby tolerować seryjnych morderców. Jakby nie patrzeć na tą produkcję jest to kawał naprawdę dobrego kina, które mogę z czystym sumieniem polecić każdemu kto lubi nie tyle krwawe (dużych ilości krwi tutaj nie uświadczymy) horrory, co ciekawe fabularnie filmy z dużą dawką grozy.

Screeny

HO, FRAILTY HO, FRAILTY HO, FRAILTY HO, FRAILTY

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ bardzo ciekawa, zaskakująca fabuła
+ klimatyczna muzyka

Minusy:

- film nie jest straszny przez co można po nim spokojnie zasnąć

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -