Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:AUGUST UNDERGROUND'S PENANCE

AUGUST UNDERGROUND'S PENANCE

August Underground's Penance

ocena:8
Rok prod.:2007
Reżyser:Fred Vogel
Kraj prod.:USA
Obsada:Cristie Whiles,, Fred Vogel,, Shelby Vogel,, Jerami Cruise,, Anthony Matthews,, Renee Bell,,
Autor recenzji:Steradian
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:3.5
Głosów:8
Inne oceny redakcji:

„August Underground” to najbardziej okrutna, bestialska i odrażająca trylogia filmowa w dziejach całej kinematografii. Wystarczy tylko spojrzeć na dowolny kadr pełen rozrzuconych fekaliów; niezwykle brutalnych gwałtów i potwornego znęcania się nad ofiarami w części pierwszej (wyrywanie sutków, duszenie, kastracja, przypiekanie ogniem); kobiet zarżniętych jak świnie, które w „Mordum” mają pootwierane żołądki oraz jelita i doń wepchnięte penisy. Ostatnia część trylogii o nazwie „Penance” to skumulowanie wszystkich zapałów kilku zwyrodniałych psycholi... kulminacja, która przerodziła się okrucieństwo wręcz niemożliwe do opisania.

Wyobraź sobie, że ktoś wręczył Ci film i nie wspomniał o nim pewnej rzeczy nakazując, abyś sam zobaczył. A jeśli ta kaseta była domową produkcją dwóch socjopatów na zabójczej popijawie? To ich osobisty materiał, który nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego. Tak właśnie przedstawia się fabuła „August Underground’s Penance”, trzecia część trylogii „August Underground” amerykańskiego reżysera o nazwisku Fred Vogel. „AU’s Penance” przedstawia zgubny upadek moralny dwóch bezimiennych zabójców z poprzednich filmów, natomiast owa feralna kaseta wideo to kontynuacja rejestracji ich obłędu na drodze prowadzącej do zniszczenia.

Całe zło zaczyna się od psychopaty, który zmaga się ze swoją ofiarą: związuje ręce i nogi oraz knebluje usta umarłemu mężczyźnie, na końcu przewraca go twarzą do ziemi. Zabójca, wyraźnie zmęczony, siada obok ciała z ustami pełnymi krwi. „Powiedz mi, że dostałeś to pieprzone gówno” – takim oto tajemniczym zwrotem morderca zwraca się do współsprawcy trzymającego kamerę. To wprowadzenie jest zagadką i podstawą dalszej fabuły filmu. Kolejne ujęcia ukazują dwóch zabójców odwiedzających różne obszary Pittsburg’a, rejestrując kamerą wszystkie swoje wyczyny.

„AU’s Penance” pozostaje na tym samym poziomie brutalności ukazywanych scen co jego oba poprzedniki. W tym „dziele” mamy również do czynienia z amatorską kamerą i rozedrganym obrazem, który nadaje filmowi niebywałego realizmu. Cała akcja rozgrywa się w obskurnych, odrażających miejscach zamieszkałych przez karaluchy i szczury. W filmie brak seksownych aktorek i przystojnych aktorów. Reżyser serwuje nam obrzydliwe, paskudne i tłuste postaci, ukazując ich chore wyczyny.

Każda część serii „August Underground” zawiera mnóstwo odrażających wyczynów, które swoją ilością potrafią znudzić widza i uodpornić go na każde okrucieństwo. Każdy czyn w „AU’s Penance” jest całkowicie zdemoralizowany. Fani poprzednich części byli przygotowani na ekstremalne zabawy nie tylko z ofiarami, lecz także z olbrzymią ilością fekaliów. „AU’s: Penance” zawiera w sobie tyle ekstremalnych wyczynów, że potrafią one zachwiać umysłem nawet najwytrwalszego fana kina gore.

Akcja filmu rozgrywa się w wielu miejscach. Podczas Bożego Narodzenia widz udaje się do domu Seryjnego Zabójcy Henry’ego Portrait’a. Innym razem widz podąża śladem morderców aż do przypadkowego gospodarstwa domowego, gdzie zwyrodnialcy gwałcą i mordują członków rodziny. Jest też scena z drzewkiem bożonarodzeniowym i prezentami. Podczas tego szczególnego święta, czarny charakter po rozdaniu upominków, dusi swoją córkę, a kamerzysta drwi z tego krzycząc: „Chcę widzieć jak uchodzi życie! Chcę widzieć jak uchodzi życie!”. Tej sceny łatwo nie można zapomnieć.

W tradycji włoskiego kina, np. w filmie „Cannibal Holocaust”, fani mogą zobaczyć sceny znęcania się nad zwierzętami. To samo dotyczy „AU’s Penance”. Są sceny, gdzie aligator karmiony jest białym szczurem lub lew kawałkami sarny.

Świat jest pełen psychopatów. Fred Vogel w swojej produkcji chciał ukazać zabójcę i jego prawdziwe oblicze... i ukazał. Widzimy morderców, którzy pastwią się nad swoimi ofiarami, aby później dobrze bawić się na imprezie. Dostrzegamy ich normalne komunikatywne porozumiewanie się z innymi ludźmi i to drugie, ciemne oblicze. Teraz już wiemy, że nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie. Niezbadane są oblicza umysłu, który w mgnieniu oka może wyzbyć człowieka moralności, i zamienić jego duszę w potwora siejącego strach i spustoszenie w swoim otoczeniu.

Vogel i Whiles jest dobrze dobranym duetem, kiedy chodzi o stworzenie deprawującego filmu, który zaczyna się metodycznie, a potem stopniowo traci kontrolę. Vogel chciał ukazać upadek moralny człowieka. W jego produkcji obserwujemy nie sam upadek moralny, lecz przerażający, piorunujący całkowity! upadek Człowieka. Na sam koniec pozostaje tylko jedno pytanie: na co komu ten film i te wszystkie ukazane w nim bestialstwa?

Screeny

HO, AUGUST UNDERGROUND'S PENANCE HO, AUGUST UNDERGROUND'S PENANCE HO, AUGUST UNDERGROUND'S PENANCE HO, AUGUST UNDERGROUND'S PENANCE HO, AUGUST UNDERGROUND'S PENANCE HO, AUGUST UNDERGROUND'S PENANCE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ realizm ukazywanych scen,
+ mnogość scen gore,
+ obskurne miejsca,
+ nieznani aktorzy,
+ mniej roztrzepana kamera w porównaniu z poprzednimi częściami.

Minusy:

- brak dobrej jakościowo strony dźwiękowej.

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -