Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLOOD ANGELS a.k.a Thralls

BLOOD ANGELS a.k.a Thralls

Krwawe anioły

ocena:3
Rok prod.:2004
Reżyser:Ron Olivier
Kraj prod.:USA
Obsada:Lorenzo Lamas, Leah Cairns, Siri Baruc, Fiona Scott, Sonya Salomaa, Moneca Delain, Lisa Marie Caruk,
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Krótki rzut okiem na opis na okładce filmu. Lorenzo Lamas. Wampiry. Klub dyskotekowy. Poczułem się ostrzeżony. A jednak wciąż bardzo żałuję czasu zmarnowanego na ten film.

Grupa pięknych i powabnych kobiet prowadzi klub dyskotekowy. Do jednej z nich właśnie przyjechała dawno niewidziana siostra. Dziewczyna z fascynacją, ale i przerażeniem obserwuje jak kobiety sprawnie radzą sobie nie tylko z obsługą, ale i trzymaniem porządku w lokalu. Uczucie niewyjaśnionego niepokoju nie opuszczające ją podczas trwającej imprezy okazuje się słuszne, bowiem kobiety są pół wampirami, które uciekły od swego wampirzego mistrza, przy okazji kradnąc mu tajemną księgę Necronomicon. Mistrz (Lorenzo Lamas) postanawia się zemścić.

Nie wiem czemu, ale najbliższe skojarzenia jakie wywołał we mnie ten seans to „Coyote Ugly”, czyli romantyczno-obyczajowa historia o młodej dziewczynie marzącej o karierze, a zaczynającej w kontrowersyjnym lokalu jako barmanka. Tu mamy do czynienia mniej więcej z tym samym ciężarem gatunkowym. Horroru tu nie ma za wiele, chyba, że ktoś boi się widoku ostrych zębów. Jeśli bowiem chodzi o efekty specjalne, to te są przezabawne. Lorenzo Lamas zmieniający się w nietoperza, czy demon przywołany z Necronomiconu są wprost uroczo nieudolnie wykonani. W połączeniu z aktorstwem w stylu „Renegata” daje to piorunujący efekt. Cóż, Lorenzo Lamas ma już wyrobioną markę i poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Nie ma też szans, by wzbił się wyżej. Czyli, jest topornie, nudnawo i przewidywalnie, a film jest po prostu przegadany. Inna sprawa, że etatowy odtwórca obrońców uciśnionych nie do końca radzi sobie z kreacją czarnego charakteru.

Przyznam, że z taką obsadą i tematyką spodziewałem się czegoś w stylu Blade’a, oszczędzono mi jednak widoku kopiącego wszystkich Lamasa, a pojawiające się pojedynki są po prostu prymitywne. Także nawet zwolennicy kina akcji srodze się zawiodą.

Nie wątpię, że znajdą się tacy, dla których „Blood Angels” będzie doskonałą rozrywką. Szczególnie jeśli ktoś lubi filmy, w których nędzna fabuła jest rekompensowana dużą ilością urodziwych aktorek. Dla mnie to jednak za mało. Film jest nijaki, wtórny i durny. Fakt, ze pół wampirzyca potrafi wyssać krew własnymi piersiami litościwie przemilczę. Jak i dalsze zgłębianie tego tytułu.

Screeny

HO, BLOOD ANGELS <br/>a.k.a Thralls HO, BLOOD ANGELS <br/>a.k.a Thralls HO, BLOOD ANGELS <br/>a.k.a Thralls HO, BLOOD ANGELS <br/>a.k.a Thralls HO, BLOOD ANGELS <br/>a.k.a Thralls HO, BLOOD ANGELS <br/>a.k.a Thralls HO, BLOOD ANGELS <br/>a.k.a Thralls

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ typowe kino klasy C
+ poprawnie zrealizowany
+ urodziwe aktorki

Minusy:

- fabuła
- efekty specjalne
- nic nowego
- wtórny, naiwny i nijaki

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -