Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:POT ZOMBIES

POT ZOMBIES

Marihuanowe zombie

ocena:1
Rok prod.:2005
Reżyser:Justin Powers
Kraj prod.:USA
Obsada:Starla Anderson, Amy Brown, Melody Cortrell, Craig Crowell, Monique Dupree, Hewhocannotbenamed, Lloyd Kaufman,
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:8
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Uwielbiam filmy o zombie i zawsze twierdzę, że lepszy horror z nieumarłymi niż bez nich (oczywiście od każdej reguły są wyjątki). Sprawia to, że czasem bezkrytycznie podchodzę do tego typu produkcji. Nie sposób jednak nie skrytykować „Pot Zombie”, który w moim prywatnym rankingu zyskał miano najgorszego „zombie movie”.

Trzech myśliwych udaje się do lasu. Dla relaksu postanawiają urozmaicić sobie czas paleniem trawki. Nowa używka ma specyficzną właściwość - zmienia ludzi w krwiożercze zombie. Plaga zaczyna się rozprzestrzeniać.

Wciąż zastanawiam się, jakie plusy można wypisać odnośnie tego filmu. Początek jasno uświadamia, że nie mamy do czynienia z poważnym obrazem. Myśliwi w teatralny i przesadny sposób palą skręta, a na ekranie pojawiają się napisy w stylu „to nie jest prawdziwe”, „nie róbcie tego w domu”, itp. A potem jest tylko gorzej. Charakteryzacja jest żałosna. Pomalowane na zielona ciała i świecące oczy mają wystarczyć za wizerunek zombie. Warto dodać, że efekt owych oczu został nałożony na obraz w sposób nieudolny i często świetliste punkciki nie znajdują się tam gdzie być powinny. Typowe dla tego typu kina sceny gore praktycznie nie istnieją a ich wykonanie tak prymitywne, że już chyba bardziej nie można.

Nawet fabuła została skonstruowana w sposób typowy dla niskobudżetowych filmów porno, czyli formalnie nie istnieje. Co chwilę widzimy inne scenki rozgrywające się według schematu - ktoś siedzi, ktoś pali skręta, zmienia się w zombie, atakuje współtowarzyszy. Wszelkie dialogi są umowne i bezsensowne, może w założeniu miały być zabawne, ale są żenujące. Tak jak gościnny występ Lloyda Kaufmana jako upośledzonego roznosiciela pizzy. Dodatkowo, każdą ze scen oddzielają krótkie animacje o zombie -skręcie (!). Może jak ktoś rzeczywiście zażyje coś przed seansem, to może odkryje drugie dno? Ja go nie znalazłem.

Ostatni aspekt jaki chciałem poruszyć to bohaterowie i muzyka. Postacie przedstawione to w większości punkowa młodzież obficie ozdobiona tatuażami i kolczykami we wszelkich możliwych miejscach (bo i na nagość znalazło się tu miejsce). Można się oczywiście domyślić, że muzyka, jak nam towarzyszy to radosny rock prezentujący liczne oblicza horror-punka. I jest to naprawdę jedyny plus tego filmu, ale czy warto marnować dla niego czas?

Screeny

HO, POT ZOMBIES HO, POT ZOMBIES HO, POT ZOMBIES HO, POT ZOMBIES HO, POT ZOMBIES HO, POT ZOMBIES HO, POT ZOMBIES

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dla niektórych muzyka

Minusy:

- wszystko od fabuły po wykonanie
- cały film to jeden wielki minus

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -