Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DENTIST, THE

DENTIST, THE

Dentysta

ocena:6
Rok prod.:1996
Reżyser:Brian Yuzna
Kraj prod.:USA
Obsada:Corbin Bernsen , Linda Hoffman , Patty Toy
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.03
Głosów:62
Inne oceny redakcji:
BartX - 5
Mr Filth - 4
Skaraś - 3

"Dentysta" to horror o wyjątkowo oczywistym i treściwym tytule. Dodatkowego smaczku przed seansem, dodaje znana postać jaką jest reżyser Brian Yuzna, znany miłośnikom filmów grozy przede wszystkim z filmów "Return of the Living Dead 3", "Faust: Love of the Damned", "Beyond Re-Animator", czy drugiej części "The Dentist" (1998).

Dr Alan Feinstone ma obsesję na punkcie białych, ładnych ząbków i nie toleruje nawet najmniejszych odchyłów od normy! Podobnie jest w życiu prywatnym, gdzie nawet najmniejsza plama na koszuli potrafi doprowadzić jego pedantyczną osobę do prawdziwej furii. Pewnego dnia, dentysta z Beverly Hills zauważa jak jego żona Brooke, rozmawia z przystojnym kierowcą Mattem. Na to Alan nie może sobie pozwolić! Kiedy następnego dnia Matt pojawia się w domu doktora, zauważa w basenie kawałek ludzkiego ucha... Od tej pory wściekły dentysta zaczyna dogłębniej znęcać się nad swymi wrogami i pacjentami, którym serwuje coraz to krwawsze jatki...

Film dla wyjadacza gatunku nie będzie niczym szczególnym. Było już wiele horrorów traktujących o psychopatycznych lekarzach - ten tylko powiela pewien ogólnie przyjęty schemat. Klimat w filmie jest charakterystyczny dla Briana Yuzny. Nie zabraknie także typowych scen humorystycznych. "Dentysta" zapewne zapadnie w pamięć jedynie osobom przewrażliwionym na punkcie tego typu "specjalistów", dlatego też im polecam go w szczególności :-)

Screeny

HO, DENTIST, THE HO, DENTIST, THE HO, DENTIST, THE HO, DENTIST, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ w sam raz dla strachliwych osób przed wizytą u dentysty

Minusy:

- nic nowego - typowy horror o świrze

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -