Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CURSE OF EL CHARRO, THE

CURSE OF EL CHARRO, THE

Klątwa El Charro

ocena:1
Rok prod.:2005
Reżyser:Rich Ragsdale
Kraj prod.:USA
Obsada:Andrew Bryniarski, Mia Hoyos, KellyDawn Malloy, Lyndsay Martin, Heidi Androl,
Autor recenzji:Alchemik
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:2.29
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

Słabe filmy z reguły budzą lekki niesmak i rozczarowanie. Nie są to jednak seanse, które widz szczególnie często wspomina, chyba, że obejrzana produkcja jest tak źle zrobiona, że widz, na samo wspomnienie o niej, dostaje drgawek. W moim przypadku podobną reakcję budził dotychczas tylko „Bloodrayne” Uwe Bolla. Teraz jednak do tej produkcji dołączyła „The Curse of El Charro”. Tego duetu fani horroru powinni za wszelką cenę unikać. Ta produkcja to debiut reżyserski Rich’a Ragsdale’a i trzeba przyznać, że na swój sposób robi piorunujące wrażenie.

Marię, główną bohaterkę filmu, załamała samobójcza śmierć siostry. Aby odpocząć od dręczących ją koszmarów, wyjeżdża z przyjaciółkami do pewnego, opuszczonego domu. Tam jednak nie odnajduje spokoju, ponieważ pojawia się El Charro, który wycieczkę bohaterek zamienia w krwawą jatkę.

„The Curse of El Charro” to typowy slasher, którego mroczny i dosyć brutalny początek wcale nie zwiastuje tortur, jakim zostaje poddany widz, chcący obejrzeć ten film. Czasem wpada on w konwencję czarnej komedii, jednak nie warto się łudzić – ta produkcja jest tak nudna, że niezmiernie trudno dotrwać do końca. Akcja rozwija się w naprawdę ślimaczym tempie. Co gorsza „The Curse of El Charro” nie ma zupełnie klimatu, a o napięciu nawet nie wspomnę.

W film wpleciono również pewne retrospekcje – nieme scenki, których jakość, delikatnie mówiąc, pozostawia bardzo wiele do życzenia. Jeśli dodamy do tego kiepskie aktorstwo i niezbyt dobrze dobraną muzykę, stwierdzimy, że debiut reżyserski Ragsdale’a nie tylko osiągnął dno, ale też zachłysnął się mułem.

„The Curse of El Charro” to obraz wyjątkowo nieudany. Pojawiają się w nim pewne wątki religijne i mistyczne, jednak nie potrafią one zatrzeć wrażenia, jakie wzbudza ten wyjątkowo długi seans filmowy. Jeśli kiedykolwiek zobaczycie ten film na półce, w sklepie czy wypożyczalni, odwróćcie się i odejdźcie jak najdalej. Chyba, że macie możliwość zniszczenia płyty...

Screeny

HO, CURSE OF EL CHARRO, THE HO, CURSE OF EL CHARRO, THE HO, CURSE OF EL CHARRO, THE HO, CURSE OF EL CHARRO, THE HO, CURSE OF EL CHARRO, THE HO, CURSE OF EL CHARRO, THE HO, CURSE OF EL CHARRO, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ szukajcie...

Minusy:

- .. a znajdziecie cały szereg wad
- zabójczo nudny
- brak napięcia
- po prostu beznadziejny film

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -