Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEVIL'S ADVOCATE

DEVIL'S ADVOCATE

Adwokat Diabła

ocena:8
Rok prod.:1997
Reżyser:Hackford Taylor
Kraj prod.:USA / Niemcy
Obsada:Keanu Reeves , Al Pacino , Charlize Theron
Autor recenzji:Daleth
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.67
Głosów:91
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 8
Kinson - 6
Ash J. Williams - 7
Carmilla - 6
Skaraś - 8

Zadanie prawnika nie jest łatwe. Często bywa tak, iż za jego sprawą niewinni ludzi idą do więzienia, a mordercy zostają na wolności. Właśnie tym drugim pomagał uniknąć wymiaru sprawiedliwości główny bohater omawianej produkcji.

Kevin Lomax jest młodym, bardzo zdolnym prawnikiem. Odnosi sukcesy nie tylko w życiu prywatnym ale również w zawodowym. Wygrywa wszystkie sprawy, nawet wtedy gdy człowiek który go wynajął jest winny zarzucanym mu czynom. W końcu Kevin zostaje zauważony, po wygranej sprawie w której wybronił nauczyciela oskarżonego o molestowanie seksualne, przez szefa firmy prawniczej - Johna Miltona. W ten oto sposób główny bohater wraz ze swoją żoną Mary Ann przeprowadza się z małego miasteczka na Florydzie do Nowego Yorku. Tutaj dostaje od swojego nowego szefa ogromne mieszkanie oraz pieniądze dzięki którym wraz ze swoją żona będzie się mógł urządzić. Do tej pory wszystko wygląda pięknie, jest praca, dom, jednak Mary zaczyna brakować kontaktu ze swoim mężem, który pochłonięty nową pracą nie ma dla niej czasu, a co gorsza zaczyna mieć dziwne fantazje erotyczne z jedną ze swoich koleżanek z pracy. Mary po pewnym czasie zaczyna popadać w depresje, nowy dom wydaje jej się siedliskiem zła, a nowe przyjaciółki jawią się jej jako demony czekające na jej potknięcie. Lomax traktuje jej depresję pobłażliwie, uważając iż jest ona udawana po to aby odciągnąć go od pracy i sprowadzić do domu. Wszystko jednak zaczyna się komplikować kiedy Kevin znajduje Mary okaleczoną w Kościele, a ta twierdzi, iż zrobił jej to John Milton, którego prawnik widział cały dzień na rozprawie sądowej.

Film, którego reżyserem jest Taylor Hackford, a do którego scenariusz napisali Jonathan Lemkin i Tony Gilroy opowiada niesamowitą, bardzo rzeczywista historię traktującą o próżności człowieka.

"Ulubioną przez Diabła słabością człowieka jest próżność"

Próżność tą w filmie można zauważyć bardzo łatwo, a ciekawe rozwinięcie akcji może sprawić, iż wielu z oglądających tę produkcję wyciągnie z niej odpowiednie wnioski. Jakie ? Do tego każdy powinien dojść sam. Akcja w filmie nie jest jakoś bardzo dynamiczna jednak na pewno nie jest to jego minusem, gdyż bardzo ciekawe, pouczające dialogi na pewno przykują uwagę niejednego widza. Brak hektolitrów krwi czy wszelkiej maści potworów znanych z innych horrorów można uznać tylko i wyłącznie za plus, gdyż dzięki temu film, nie dość, że będzie traktowany jako dzieło ambitniejsze to jeszcze zyskuje na swojej rzeczywistości. Gwiazdorska obsada zagrała tutaj tak jak przystało na klasę do jakiej się ją zalicza. Zarówno Keanu Reeves, Al Pacino jak i Charlize Theron zagrali tutaj znakomicie, odgrywając swoje postacie w mistrzowski sposób. Wypadałoby wspomnieć jeszcze o muzyce, która nie jest natarczywa, a w znakomity sposób nadaje całej produkcji odpowiedniego klimatu. Odpowiedzialny za stworzenie oprawy muzycznej jest James Newton Howard. Wspomnę jeszcze o tym iż zakończenie filmu jest totalnie zaskakujące, więc nawet jeżeli ktoś nudziłby się podczas oglądania całej produkcji (w co wątpię) niech wyczeka do końca, gdyż ten mu wszystko wynagrodzi. Podsumowując całość mogę z czystym sumieniem powiedzieć, iż "Adwokat diabła" to znakomity film, który powinien zobaczyć każdy szanujący się fan filmów grozy.

Screeny

HO, DEVIL'S ADVOCATE HO, DEVIL'S ADVOCATE HO, DEVIL'S ADVOCATE HO, DEVIL'S ADVOCATE HO, DEVIL'S ADVOCATE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawe dialogi
+ wciągająca fabuła
+ bardzo dobra gra aktorow

Minusy:

- nie straszy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -