Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SHARK ATTACK 2

SHARK ATTACK 2

Rekin atakuje 2

ocena:3
Rok prod.:2001
Reżyser:David Worth
Kraj prod.:USA
Obsada:Thorsten Kaye, Nikita Ager, Dan Metclafe, Danny Keogh, Rob van Vuuren,
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Żarłacz ludojad jest najpopularniejszym bohaterem horrorów spośród wszystkich ryb. Jego naturalne właściwości czynią z niego jednego z najdoskonalszych morderców w morskich głębinach. Pojawił się w dziesiątkach filmów, z których najkorzystniej zaprezentował się w „Jaws” i „Deep Blue Sea” (choć w tym drugim pojawia się już inny gatunek żarłacza, zwany powszechnie Mako). Omawiany tytuł jest zaś dokładną kopią wymienionych powyżej.

W okolicach nadmorskiego kurortu ogromny rekin atakuje dziewczyny penetrujące dno morskie. Jedna ponosi śmierć, druga (Nikita Ager) okalecza bestię wyłupując jej oko i salwuje się ucieczką. Wieść o tych dramatycznych wydarzeniach elektryzuje opinię publiczną, szczególnie zaś właściciela miejscowego oceanarium, Wynajmuje on zawodowca, doktora Harrisa (Thorsten Kaye), który łapie rekina i umieszcza ją jako główną atrakcję w aqua parku. Doktor odkrywa, że jest to nieznany dotąd gatunek. Wskutek bezmyślności pracowników potwór ucieka. Wysłana za nim ekipa odkrywa, że mutant przewodzi całemu stadu morderczych rekinów. Dalszy przebieg wydarzeń łatwo przewidzieć...

Już pierwsza część prezentowała dość niski poziom wykonawczy, można się więc spodziewać, że kontynuacja zaprezentuje się jeszcze słabiej. O dziwo, początek wcale tego nie zapowiada. Przede wszystkim, sequel ma o wiele więcej wspólnego z horrorem niż poprzednia część. Ataki rekinów są dość częste i krwawe, w niektórych momentach udaje się nawet wywołać napięcie. Szkoda, że wszystkie te sceny są nawiązaniami do „Jaws” (atak na plaży, oceanarium) czy „Deep Blue Sea” (rekiny mutanty). Nawet kilka ujęć rekina zostało zaczerpniętych z... „Shark Attack”.

Ale to nie koniec zarzutów. Sequel ma lepszy scenariusz od poprzednika (do części pierwszej nawiązuje dopiero po pięćdziesięciu minutach projekcji i to tylko w kilku zdaniach!) to jest on całkowicie odtwórczy. Aktorstwo prezentuje regularnie przeciętny poziom z tendencją zniżkową, szczególnie w przypadku Nikity Ager, która tylko stara się wyglądać. W „Shark Attack” wykorzystano zdjęcia rekinów z programów Discovery, tutaj posiłkowano się dokładnie tymi samymi ujęciami, wykorzystano też kukłę rekina, który wyglądem przypomina gumową zabawkę do kąpieli. O ile można jeszcze na to przymknąć oko, to co powiecie na rekina ryczącego przy każdym ataku niczym lew? A podwodne rozmowy nurków, którzy mimo masek (mikrofonów i nadajników nie stwierdzono) konwersują w najlepsze na dnie morza. Wszystko to jednak można uznać za plus w przypadku filmów tak złych, że aż dobrych. Niestety, finał całkowicie psuje wszelkie pozytywne wrażenia jakie można wynieść z filmu.

Mamy więc do czynienia z całkowicie przeciętnym i odtwórczym tytułem, dodatkowo popsutym naiwnym i bezmyślnym finałem. Może i „Shark Attack 2” jest lepszy od poprzednika, ale i tak polecić go mogę tylko zagorzałym zwolennikom kina animal attack.

Screeny

HO, SHARK ATTACK 2 HO, SHARK ATTACK 2 HO, SHARK ATTACK 2 HO, SHARK ATTACK 2 HO, SHARK ATTACK 2 HO, SHARK ATTACK 2 HO, SHARK ATTACK 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawszy od poprzednika
+ więcej rekinów
+ do pewnego momentu niezłe kino klasy B...

Minusy:

- ...które z czasem stacza się wzdłuż liter alfabetu
- wiele nielogicznych rozwiązań w dalszym ciągu
- plagiat „Jaws” i „Deep Blue Sea”.
-fatalna końcówka

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -