Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLACK SHEEP

BLACK SHEEP

Czarna owca

ocena:6
Rok prod.:2006
Reżyser:Jonathan King
Kraj prod.:Nowa Zelandia
Obsada:Nathan Meister , Danielle Mason , Peter Feeney , Tammy Davis , Glenis Levestam , Tandi Wright , Oliver Driver ,
Autor recenzji:Kinia
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6.08
Głosów:12
Inne oceny redakcji:


"Weta Workshop" - to słynna firma zajmująca się efektami specjalnymi, mająca na swoim koncie efekty do wszystkich kinowych produkcji Petera Jacksona. Pokaz nadzwyczajnych umiejętności specjalistów od efektów specjalnych pracujących dla "Weta Workshop" możecie obejrzeć w horroro-komedii o...owcach popadających w morderczy amok! Pomyślcie tylko, jak krwawą rzeź mogłyby one zaserwować mieszkańcom Nowej Zelandii, jeśli ich liczba wynosi niewiele ponad cztery miliony, a owiec ...ponad czterdzieści milionów!

Film otwiera idylliczna scena, w której ojciec wraz ze swym synem Henrym (Nathan Meister) zagania stado owiec po bezkreśnie rozpościerającym się zielonym pastwisku. Beztroski obrazek burzy po chwili widok drugiego syna. Chłopak z zazdrością w oczach przygląda się z boku, jak ojciec poświęca uwagę młodszemu z braci. Kierując się coraz bardziej rosnącą w nim zawiścią postanawia zrobić Henry'emu niesmaczny żart. Zaskoczony przez starszego brata i przerażony do łez chłopiec, na skutek głupiego kawału zaczyna panicznie bać się owiec. Na dodatek gosposia przynosi złe wieści o ojcu...
Po kilkunastu latach dorosły już Henry przyjeżdża w rodzinne strony, by odsprzedać bratu swoją część majątku. Nie wie jednak, iż w okolicy prowadzone są niebezpieczne badania nad stworzeniem nowego, lepszego gatunku owcy, posiadającego ludzkie geny. Ponieważ igranie z Matką Naturą nigdy nie kończy się dobrze, niewinne owieczki na skutek genetycznych mutacji zamieniają się we wściekłe i głodne ludzkiego mięsa potwory i... zaczynają wydostawać się na wolność!

Reżyserem oraz autorem scenariusza do "Black Sheep" jest Jonathan King. Obraz ten jest jedyną produkcją, przy realizacji której zasiadł on na reżyserskim krześle. King na swoim koncie posiada także współautorstwo scenariusza do innego nowozelandzkiego dzieła, którego premiera miała miejsce w sierpniu tegoż roku - mowa o "The Tattooist" (2007). Na tym dotychczasowy dorobek Jonathana Kinga się kończy.

"Black Sheep" powstało pod wpływem fascynacji reżysera wczesnymi produkcjami Petera Jacksona, takimi jak "Bad Taste" (1987), czy też kultowy "BrainDead" (1992). King zapragnął stworzyć obraz, który łączyłby w sobie zarówno grozę, jak i wyszukaną dawkę humoru. W efekcie zaserwował nam...owce. Ale nie są to takie zwykłe owieczki. Te na pozór niewinne stworzonka, które stanowią narodowy skarb Nowej Zelandii, zamieniają się w najbardziej krwiożercze i niebeeeeeezpieczne bestie, czyhające tylko na okazję, by wgryźć się w ludzką szyję.

Zdjęcia do filmu nakręcono w Wairarapa i Wellington w Nowej Zelandii. Dzięki efektom specjalnym zrealizowanym przez słynną firmę "Weta Workshop" sceny wyglądają naprawdę imponująco i krwiście. Nie ma tu miejsca na płytką animację. Zarówno zombie - owce, jak i poobgryzane przez ich zęby, ludzkie ciała oraz sceny transformacji, wyglądają realistycznie i profesjonalnie. Znajdziecie tu między innymi rozrywane gardła, rozstrzeliwane głowy, skórę zdzieraną z twarzy, wyrywane wnętrzności i...odrywane genitalia! Dla każdego coś dobrego.
Głównymi bohaterami w filmie są oczywiście owce i trzeba przyznać, że radzą sobie na planie całkiem dobrze. Jeśli chodzi o pozostałych bohaterów, nie maja oni zbyt wielkiego pola do popisu. Grane przez aktorów postacie są z założenia mało skomplikowane. "Dobrzy" są heroiczni ponad miarę, a "źli" zepsuci do szpiku kości. Nic pomiędzy.

Największym sukcesem tego filmu wydaje się być fakt, iż potulne stworzonka udało się reżyserowi zamienić w przerażające potwory. Fani gore nie powinni być zawiedzeni. Obraz ten nie rządzi się żadnymi zasadami. Jest niepoważny i tak też jego twórcy chcieliby, aby go odbierać. Ma to być po prostu świetna rozrywka.

Screeny

HO, BLACK SHEEP HO, BLACK SHEEP HO, BLACK SHEEP HO, BLACK SHEEP HO, BLACK SHEEP HO, BLACK SHEEP HO, BLACK SHEEP HO, BLACK SHEEP HO, BLACK SHEEP HO, BLACK SHEEP

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ zaskakujący pomysł na fabułę
+ świetne sceny gore
+ pochwała za świetne efekty specjalne
+ humorystyczne sceny
+ zombie owce!

Minusy:

- specyficzny klimat filmu - groteska nie dla wszystkich

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -