Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CROW 2, THE: CITY OF ANGELS

CROW 2, THE: CITY OF ANGELS

Kruk 2: Miasto Aniołów

ocena:3
Rok prod.:1996
Reżyser:Tim Pope
Kraj prod.:USA
Obsada:Vincent Perez, Mia Kirshner, Iggy Pop, Richard Brooks, Thomas Jane,
Autor recenzji:Roanoke
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.44
Głosów:9
Inne oceny redakcji:

Praktycznie każdy kinowy przebój prędzej czy później doczekał się kontynuacji. „Kruk” nie był więc odosobnionym przypadkiem. Niestety jak powszechnie wiadomo sequele nawet najlepszych filmów wypadają na ogół blado w zestawieniu z poprzednikiem. Również pod tym względem „Kruk” się nie wyróżnia z pośród dziesiątek innych kontynuacji...

Ashe Corven wraz synem są świadkami mafijnych interesów. Niestety znaleźli się w złym miejscu i o złym czasie, a co gorsza ich oczy widziały zbyt wiele. Bezlitośni gangsterzy bez mrugnięcia okiem wykonują wyrok śmierci na ojcu i niewinnym dziecku. Równo rok później w wigilię Halloween Ashe'owi dana jest możliwość zemsty, bowiem kruk w mistyczny sposób powołuje go do ponownego życia. Dzięki temu „darowi” mężczyzna może pomścić śmierć syna i własną. Przywdziewając strój czarny niczym krucze pióra Ashe rusza w wędrówkę mrocznymi zakamarkami Los Angeles i własnej tożsamości.

Fabuła drugiej części „Kruka” jest schematyczna aż do bólu. Autentycznie chce się płakać. Twórcy za wszelką cenę starali się odnieść do pierwszej części filmu, co niestety z góry zwiastowało porażkę. Sukces „Kruka” starali się przelać na sequel, jednak efekt okazał się odwrotny od zamierzonego. Po śmierci odtwórcy głównej roli – Brandona Lee – wiadomo było, że nie da się wiernie zaadaptować komiksu ( seria „The Crow” autorstwa Jamesa O'Barr'a opowiada o losach jednego bohatera – Erica Dravena). Widać jednak reżyser zbytnio się tym faktem nie przejął i postanowił zaserwować widzowi nędzną kalkę części pierwszej licząc na to, że „znak firmowy” zrobi swoje i zapewni filmowi sukces.

Pomijając wtórną fabułę, zostaje nam jeszcze kiepska gra aktorska. Nie raziło by to w przypadku trzecioligowej obsady, jednak tu zebrało się kilka znanych osób ( Perez, Pop, Jane), które zaserwowały iście groteskowe kreacje. Szczególne politowanie budzi Vincent Perez usilnie próbujący naśladować Brandona Lee. Jest to absurdalne, biorąc pod uwagę, iż każdy z nich gra innego bohatera. Również postać Sary znanej z pierwszej części jest tu nieporozumieniem, dziewczyna praktycznie nic nie wnosi do filmu, a jej rola sprowadza się do bycia elementem łączącym oba obrazy. Podobnie rzecz ma się z gangsterami, których wizerunek w omawianym filmie jest przerysowany do przesady, nawet jak na horror. Widać reżyser chciał by w jego filmie było jeszcze mroczniej i bardziej mistycznie niż w „jedynce”. Niestety przeliczył się ze swoimi możliwościami, gdyż wszystkie jego zabiegi mające pogłębić mroczny klimat nadały tej produkcji wręcz groteskowy charakter. Sztuczni bohaterowie w takimże samym otoczeniu. Scenografie, które zachwycały w części pierwszej, tu są tandetne i kolorowe niczym atrakcje w lunaparku. Zaiste zastanawiające jest to, w jaki sposób Pope i spółka spartaczyli historię z takim potencjałem.

Słaba fabuła to jedno, jednak nawet kiepski scenariusz można uratować dzięki dobrej realizacji. Widać w tym przypadku nie wystarczyło na to sił, a może po prostu zabrakło chęci, albo najnormalniej w świecie ktoś znalazł patent na proste i szybkie zarobienie pieniążków. Pope stworzył obraz żenujący i może dlatego „Kruk2: Miasto Aniołów” to jedyny kinowy film w jego dorobku...

Wiem, że moje słowa brzmieć mogą zbyt krytycznie, ciężko jednak dopatrzeć się w tej produkcji jakichkolwiek pozytywów. Nawet od strony muzycznej jest słabszy o kilka klas od poprzednika, nie wspominając o fatalnej scenografii czy zdjęciach.

Może znajdą się osoby, którym film ten przypadnie do gustu. Dla mnie niestety oglądanie go po seansie pierwszej części to tak jak by filet mignon popić jabolem za 1.99 zł. Co, kto lubi.

Screeny

HO, CROW 2, THE: CITY OF ANGELS HO, CROW 2, THE: CITY OF ANGELS HO, CROW 2, THE: CITY OF ANGELS HO, CROW 2, THE: CITY OF ANGELS HO, CROW 2, THE: CITY OF ANGELS HO, CROW 2, THE: CITY OF ANGELS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ jaki by nie był, jest to sequel świetnego filmu, a co za tym idzie spływa nań trochę chwały
+ obsada....

Minusy:

-....która spisała się żenująco
- wtórna fabuła
- tandetne wykonanie
- płytcy bohaterowie
- sztuczna głębia psychologiczna nie pasująca do tego obrazu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -