Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DOG SOLDIERS

DOG SOLDIERS

Psi Żołnierze

ocena:7
Rok prod.:2002
Reżyser:Neil Marshall
Kraj prod.:Wielka Brytania / Luksemburg
Obsada:Sean Pertwee , Kevin McKidd , Liam Cunningham , Emma Cleasby , Thomas Lockyer
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.09
Głosów:108
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 8
BartX - 8
Flaco - 7
GrzEGOrz - 7
Kinson - 6
Molly - 3
Ash J. Williams - 7
Carmilla - 4
Skaraś - 7

Paru żołnierzy jednostek specjalnych, dużo broni, strzelaniny, szybka akcja... brzmi co najmniej jak kolejna część przygód Bonda, jednak nie tym razem... "Dog Soldiers" to kolejna produkcja rodem z Wysp Brytyjskich, kolejny "horror akcji", ale czy udany...?

Oddział brytyjskich żołnierzy, w celu przeprowadzenia rutynowych ćwiczeń, zostaje wysłany w leśne tereny Szkocji . Chłopaki nie mają broni ostrej, a jedynym ich zmartwieniem jest wynik meczu Anglia-Niemcy. Ta niewinna atmosfera zostaje szybko przerwana gdy znajdują oddział komandosów, a właściwie strzępy tego co z niego pozostało. Jedynym, który pozostał przy życiu jest dowódca oddziału. Nikt nie wie co się stało, łączność zostaje nagle przerwana, a zza drzew wyłaniają się dziwne stwory przypominające wilkołaków. Podczas pierwszej potyczki padają pierwsze ofiary jednak część z żołnierzy uchodzi z życiem... Podczas ucieczki grupa natrafia na pewną tajemniczą dziewczynę, która zabiera ich swoim wozem do jedynego w okolicy domu. Nowe lokum staje się od tej pory ich prywatną twierdzą, miejscem gdzie aby przeżyć trzeba przetrwać do końca pełni księżyca...

Film nie powala; trzeba od razu zaznaczyć, że nie jest to typowy horror. Prawdopodobnie gdyby zamiast wilkołaków, autorzy zdecydowali się zaprezentować stworki z "obcej planety" to mówiono by o filmie wyłącznie w kategoriach kina sci-fi, zaś gdyby zamiast tych wystąpiły jednostki obcego wywiadu to już mielibyśmy do czynienia z dobrą sensację. Sam efekt i wygląd stworów nie wywarł na mnie wielkiego wrażenia i pozostawił spory niedosyt. Atmosfera jest w sam raz, mało tu straszenia ale zdecydowanie wolę oglądać grupkę zaradnych żołnierzy niż bandę nastolatków, którzy podczas ucieczki przewracają się co pięć metrów. Film z czasem odkrywa przed nami kolejne tajemnice tego całego wydarzenia i nawet jeśli nie wszystko jest spójne to i tak można to przełknąć.

Reasumując. "Dog Soldiers" momentami przypomina "28 days later", innym razem pierwszą część "Predatora" jednak mimo tego uważam, że mamy do czynienia z czymś nowym. Nie jest to oczywiście od razu żadna rewolucja ani rewelacja, ale coś w tym jest i chociażby z tego powodu miłośnicy filmów grozy powinni się za ten kawałek mięska zabrać.

Screeny

HO, DOG SOLDIERS HO, DOG SOLDIERS HO, DOG SOLDIERS HO, DOG SOLDIERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dobry o ile komuś nie przeszkadza, że więcej tu kina akcji niż straszenia
+ dźwięk, klimat, lokalizacja (scenografia), gra aktorów

Minusy:

- niewiele pozostało tu z klasycznego horroru
- wygląd wilkołaków
- niespójność wszystkich faktow w filmie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -