Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DOLLS

DOLLS

Lalki

ocena:3
Rok prod.:1987
Reżyser:Stuart Gordon
Kraj prod.:USA
Obsada:Ian Patrick Williams , Carolyn Purdy-Gordon , Carrie Lorraine , Guy Rolfe
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.69
Głosów:13
Inne oceny redakcji:
TSR - 1

Lalki w filmach grozy mogą porządnie przerazić, jak choćby słynny Chucky. Bez wątpienia, źrodłem grozy jest ich sztuczny wygląd i "strasznie-słodkie" oblicze twarzy. Niestety - tym razem obyło się bez strachu...

Trzyosobowa rodzina, podczas podróży, ma niespodziewane problemy z samochodem. Pechowcy nie mają skąd wezwać pomocy, gdyż znajdują się na kompletnym pustkowiu porośniętym lasami. Na ich szczęście, dostrzegają w oddali duży dom, zamieszkiwany przez lalkarza i jego żonę. Budynek jest pełen zabawek wykonanych przez Gabriela. Kilka chwil później do gospodarstwa dołącza trójka niespodziewanych gości - Ralph oraz dwie autostopowiczki. W nocy, jedna z nich, postanawia "rozejrzeć" się po domostwie. Biedaczka nie wie, że lalki są żywe i bardzo nie lubią wścibskich osób. Wkrótce rozpoczyna się prawdziwy koszmar. Jedynie mała dziewczynka – Judy, wie, co się naprawdę dzieje. Niestety, początkowo nikt nie wierzy w jej opowiadania. Komu uda się wyjść cało z tego koszmaru....?

Muszę przyznać, że jest to w miarę interesująca produkcja. Chociażby przez to, że tym razem zabójcami stały się lalki. Filmów z tego rodzaju postaciami, niestety, nie ma za wiele (do najbardziej znanych należy "Laleczka Chucky"). Trochę śmieszyły mnie sposoby, jakimi mordowały kukiełki - piłowały, kuły, gryzły, itd. Ale za to ich wykonanie było staranne i cieszyło oko. Niestety - pozostałe efekty, jak np. błyskawice, były już mniej interesujące. Oczywiście, nie odbyło się bez odrobiny krwi - nie było jej za wiele, ale dla amatora krwawych scen, zawsze to coś. Gdyby nie krwisty kolor, mógłby to być film familijny. Na nasze nieszczęście, „Dolls” to nie jest produkcja, która mogłaby porządnie przerazić. A szkoda, bo gdyby trochę poprawić fabułę, mógł by to być naprawdę "scary movie". Dźwięki i muzyka są przeciętne - miło je słyszeć, ale po pewnym czasie staja się monotonne.

Gdyby przysłonić dzieciom oczy, w paru scenach, rodzice mogliby bez obaw obejrzeć ten film z nimi nie martwiąc się, że przyśni się im on w nocy.

Screeny

HO, DOLLS HO, DOLLS HO, DOLLS HO, DOLLS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ w miarę ciekawa muzyka
+ lalki

Minusy:

- muzyka + dźwięki
- happy end
- mała ilość krwi

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -