Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PTERODACTYL

PTERODACTYL

Pterodaktyl

ocena:3
Rok prod.:2005
Reżyser:Mark L. Lester
Kraj prod.:USA
Obsada:Cameron Daddo, Coolio, Amy Sloan, George Calil, Ivo Cutzarida, Steve Braun, Mircea Monroe,
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:2.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:
Adach - 3

Kanał Sci-fi Channel od dawna serwuje nam filmy z nurtu monster movies i animal attack. Zawsze możemy spodziewać się przeciętnego aktorstwa, kiepskich efektów cyfrowych i banalnego scenariusza. Nie inaczej jest w przypadku omawianego „Pterodaktyla”.

Profesor Michael Lovecraft z grupką studentów z nie do końca jasnych przyczyn eksploruje las w okolicach Turcji. Tam też natrafia na amerykańskich komandosów walczących z tutejszymi turystami. Wkrótce zaś wszystkim przyjdzie się zmierzyć z hordą krwiożerczych pterodaktyli, które z nieznanych przyczyn pojawiły się w okolicy by siać terror.

Ten film może nie jest tragiczny i przy odpowiednim nastawieniu może nawet dostarczyć rozrywki, jednak wątpię by ktoś chciał jeszcze kiedykolwiek do niego wrócić. Wszystko, poczynając od fabuły, przez aktorstwo i efekty, na całokształcie kończąc jest tak umowne, że nie sposób przejąć się choćby na moment opowiadaną historią.

Rys fabularny służy jedynie prezentacji kolejnych ataków potworów, nie można jednak wymagać więcej od tego typu produkcji. Krótko mówiąc, jeśli ktoś oczekuje banalnej fabuły i typowo rozrywkowego widowiska, niewątpliwie je otrzyma. Nie ma co roztrząsać się nad aktorstwem, które może do wybitnych nie należy, ale wstydu odtwórcom nie przynosi, nawet wielce wątpliwy w roli dowódcy marines Coolio sprawnie radzi sobie z rolą. Problem w tym, że tak naprawdę oczekując horroru nie dostaniemy nic poza kiepskim cyfrowym gore i równie fatalnymi efektami CGI. Pterodaktyle występują nader często i niestety nie są nam oszczędzane ich zbliżenia i równie powtarzające się sekwencje po których widz może zacząć się zastanawiać za co w ogóle wzięli pieniądze specjaliści od FX. Kolejnym gwoździem do trumny jest sam koncept scenariusza, bowiem bez żadnego problemu możemy przewidzieć kto przeżyje starcie z prehistorycznymi gadami a kto stanie się ich krwawą ofiarą. Szkoda, że tym samym zostaliśmy pozbawieni choćby elementarnych wątków wywołujących napięcie, bowiem całość ogląda się jak sensacyjny film z Chuckiem Norrisem, w którym role dobrych i złych zostały tak jasno podzielone, że nie problem przewidzieć kto zasłuży na śmierć, a kto na ewentualny występ w równie mało prawdopodobnym sequelu.

Krótko mówiąc, nie jest to film fatalny, ale dokładnie spełniający wymagania widza z Sci-Fi Channel i dostarczający odmóżdżającej rozrywki. Nawet dla fanów monster movie może okazać się ciężkostrawny. Niemniej, na nie zobowiązujący seans przy popcornie i grupce znajomych jak znalazł.

Screeny

HO, PTERODACTYL HO, PTERODACTYL HO, PTERODACTYL HO, PTERODACTYL HO, PTERODACTYL HO, PTERODACTYL HO, PTERODACTYL HO, PTERODACTYL

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ kolejna poprawna produkcja Sci-Fi Channel
+ równie poprawne aktorstwo
+ dużo akcji
+ dużo pterodaktyli...

Minusy:

- które są naprawdę przeciętne
- cyfrowe gore
- kiepska fabuła
- do obejrzenia na raz i to w ostateczności

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -