Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:FEAR HOUSE

FEAR HOUSE

Dom strachu

ocena:5
Rok prod.:2008
Reżyser:Michael R. Morris
Kraj prod.:USA
Obsada:Aleece Jones, Matthew Stiller, Olivia Price, Matthew Montgomery, Meredith Barnett,
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

To, co najbardziej pociąga nas w horrorach to strach. Przerażają nas nasze własne lęki i właśnie horror służy ich oswajaniu. Ponieważ każdy boi się czego innego, inne strachy pojawiają się w lubianych przez nas filmach. Czasem jest to długowłosa dziewczynka, czasem facet w masce hokejowej, a czasem... sam strach.

Kilku przyjaciół i znajomych znanej pisarki udaje się na jej poszukiwania. Odnajdują ją w starym, zapuszczonym domu, gdzie żyjąc jak zastraszone zwierze stara się ukończyć swą najnowszą powieść. Szybko uświadamia przybyłym, że właśnie trafili do nawiedzonego domu, w którym najbardziej skrywane lęki obracają się przeciwko ludziom. Nikt zaś nie może opuścić przeklętej posesji, dopóki nie zostanie zdjęta klątwa. Nikt żywy.

Film był zapowiadany jako powiew świeżości od krwawych i pornograficznych obrazów, miał oferować nastrój i napięcie klasycznej opowieści o duchach. Teoretycznie widać, że mniej więcej do tego twórcy zmierzali. Widać po pietyzmie z jakim starają się odtwarzać ujęcia ze sztandarowych pozycji gatunku, czy też gdy dbają o efekty specjalne, niesamowite i gore. Szkoda, że w tej całkiem zgrabnej kompilacji różnych tytułów zabrakło solidnego scenariusza, który przyciągnąłby widza i kreacji aktorskich, udowadniających, że ktoś poza scenarzystą rozumie ich motywację. Przez większość seansu wieje bowiem nudą i choć można pojąć, że chodziło tu o przeciwstawienie się swoim lękom oraz o próbę odnalezienia się w sytuacji ekstremalnej, gdzie spotkały się w zamknięciu różne charaktery, to jednak trudno z cierpliwością doczekać do finału. Nota bene całkiem ciekawego, choć także nieodkrywczego.

Film w żaden sposób nie wzbija się ponad przeciętność i nie poleciłbym go nawet fanom tego typu produkcji, gdyby nie kilka efektownych zgonów. Szczególnie jeden z nich przywołuje skomplikowaniem serię „Final Destination”, jest tu jednak o wiele sensowniej zmotywowany, a przy tym bardziej wymowny.

Jeśli dotąd nie widzieliście „Fear House” nic nie straciliście. Gdyby jednak przyszła wam nań ochota... Stracicie czas na własną odpowiedzialność.

Screeny

HO, FEAR HOUSE HO, FEAR HOUSE HO, FEAR HOUSE HO, FEAR HOUSE HO, FEAR HOUSE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ pomysł
+ niektóre sceny zgonów

Minusy:

- nuda i sztampa przez większość trwania seansu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -